8 znaków ostrzegawczych, których potrzebujesz do naprawy suszarki

Zastanawiasz się nad swoim biznesem, kiedy nagle przez twój dom zaczyna unosić się zapach spalenizny. Po przeszukaniu domu odkrywasz, że pochodzi z prania, które włożyłeś do suszarki niecałe dziesięć minut temu. Musisz wysuszyć ubrania, więc po prostu wzruszasz ramionami i idziesz dalej. Naprawa AGD Warszawa to firma, która zajmuje się naprawą sprzętu w Twoim domu.

To prawdopodobnie najgorszy błąd, jaki możesz popełnić. Jeśli zignorujesz wyraźne oznaki, że Twoje urządzenie wymaga naprawy, ryzykujesz pożarem lub nawet porażeniem prądem na linii. Aby pomóc Ci zdecydować, czy Twoja suszarka wymaga wizyty w sklepie, oto kilka bardziej wyraźnych znaków, że potrzebujesz naprawy suszarki w Warszawie.

1. Przedtem się zapalił

Brzmi to trochę ekstremalnie, ale tak się dzieje. Nawet jeśli to mały pożar, trzeba od razu wyłączyć suszarkę i wezwać firmę naprawczą w Warszawie. Pod żadnym pozorem nie włączaj ponownie suszarki, dopóki ktoś nie przyjdzie, aby ją sprawdzić.

W większości przypadków pożary topią obudowę lub powodują inne uszkodzenia wewnętrzne. Jeśli włączysz go ponownie, zanim zostanie naprawiony, ryzykujesz kolejny, prawdopodobnie większy pożar, aby wybuchnąć lub porażenia prądem.

2. Robi głośne dźwięki

Suszarki, które wydają odgłosy, nie są rzadkością, zwłaszcza jeśli wrzucasz parę butów lub coś z zamkami błyskawicznymi. To, co nie jest powszechne, to wydawanie głośnych dźwięków, gdy tych rzeczy nie ma w suszarce lub jeśli hałas jest głośny nawet w przypadku butów.

Może to oznaczać, że pasek suszarki jest luźny. Jeśli zostawisz to niezaznaczone, może się zepsuć. Serwis pralek Warszawa, także tym się zajmujemy.

Chcesz rozwiązać ten problem, zanim to się stanie, aby uniknąć konieczności wydawania pieniędzy na nowy pas. Nawet jeśli wymiana paska przez firmę nie jest droga, nadal są to pieniądze, które straciłeś.

3. Suszarka działa, ale nie wiruje

Innym wskaźnikiem, że coś jest nie tak z paskiem, jest to, że urządzenie działa, ale bęben się nie obraca. Zwykle oznacza to pęknięcie paska. Chociaż jest to niefortunne, ponieważ będziesz musiał zapłacić za pasek, jest to prosta naprawa. Serwis AGD Warszawa we wszystkim Ci pomoże, nawet przyjedziemy po Twoje urządzenie do Twojego domu.

Wezwij serwis naprawczy w celu wymiany paska. Twoje ubrania nie wyschną równomiernie, dopóki nie zrobisz tego, co może sprawić, że po pewnym czasie będą pachnieć stęchlizną.

4. Twoje ubrania wysychają na zawsze

Kiedy po raz pierwszy otrzymałeś swoją suszarkę, wyschnięcie zajęło tylko 45 minut. W ciągu ostatnich kilku miesięcy liczba ta stale rosła. Albo ciągle przepełniasz swoją suszarkę, albo pojawia się głębszy problem.

Profesjonalista będzie w stanie powiedzieć Ci, czy masz problem z paskiem, uszkodzonym czujnikiem, problemem elektrycznym lub zabawną kombinacją wszystkich trzech.

5. Jest płonący zapach

Wiele razy, gdy z suszarki wydobywa się zapach spalenizny, dzieje się tak dlatego, że nie wyczyściłeś pułapki na kłaczki tak, jak powinieneś. Jeśli pójdziesz sprawdzić pułapkę na kłaczki i jest czysta jak gwizdek, oznacza to, że masz zatkany wąż, który zatrzymuje się w cieple.

Wyłącz suszarkę i pozostaw ją, dopóki ktoś nie przyjedzie, aby ją sprawdzić. Jeśli pozwolisz suszarce kontynuować swój cykl, ryzykujesz, że zapali się i spowoduje jeszcze większe uszkodzenia wewnętrznych części urządzenia.

6. Przecieka

Podczas gdy pralkę najprawdopodobniej kojarzysz z  przeciekającą wodą , Twoja suszarka też to potrafi. Najczęstszym powodem, dla którego tak się dzieje, jest zablokowany otwór wentylacyjny przed gromadzeniem się kłaczków. Kiedy jest zatkany, gorące, wilgotne powietrze nie ma dokąd uciec, co powoduje kondensację, czyli przeciek wody.

Możesz to naprawić  , chwytając za szczotkę i czyszcząc dany otwór wentylacyjny. Kondensacja może być również spowodowana przez nieprawidłowo zaizolowaną rurę wentylacyjną suszarki lub pękniętą.

7. Ruch

Czy Twoja suszarka się porusza? Lepiej idź go złapać! Mówiąc poważnie, Twoja suszarka nie powinna krążyć po pralni. Czasami dzieje się tak po prostu dlatego, że pralka nie jest wypoziomowana. Jeśli jest wypoziomowany lub wypoziomujesz go, a maszyna nadal próbuje uciec, musisz kogoś wyprowadzić.

Jeśli pozwolisz mu odejść bez nadzoru, może tańczyć, oderwać się od ściany i zatrzasnąć ważne połączenie, a nawet wszędzie wyciekać woda.

8. Nawet się nie włączy

Najbardziej oczywistym znakiem, że masz problem, jest to, że  maszyna w  ogóle się nie włącza. Zanim wpadniesz w panikę i zaczniesz wzywać serwis naprawczy, upewnij się, że drzwi są całkowicie zamknięte. Niektóre maszyny mają funkcję bezpieczeństwa, która uniemożliwia jej włączenie, jeśli drzwi są nadal nieco otwarte.

Jeśli drzwi są dobrze zamknięte i szczelne, możesz mieć problem z elektrycznością. Może to również oznaczać, że maszyna nie odpowietrza się tak, jak powinna. Ten problem jest trochę skomplikowany i będzie wymagał pomocy przeszkolonego specjalisty.