Aluminiowe maty podłogowe: 4 ukryte koszty instalacji

Jak obniżyć koszty podczas korzystania z tej niezwykle drogiej maty.

Jeśli projektujesz, budujesz lub zarządzasz budynkiem, możesz rozważyć użycie aluminiowych mat podłogowych gdzieś w przedpokoju. Najczęstszym obszarem, w którym stosuje się aluminium, są drzwi, ale czasami jest ono używane w innych wspólnych obszarach.

Maty aluminiowe są popularne – zwłaszcza wśród architektów – ze względu na ich elegancki wygląd. Wyglądają elegancko i ładnie odbijają światło, co świetnie sprawdza się przy robieniu zdjęć. Są jednak pewne problemy z matami aluminiowymi, które omówiliśmy w tym artykule .

Coś innego, co warto wziąć pod uwagę, to fakt, że mata aluminiowa wiąże się z większymi ukrytymi kosztami. W porównaniu z innymi materiałami mat, montaż aluminium wymaga więcej pracy.

Oto niektóre z ukrytych kosztów, które mogą wystąpić w przypadku mat aluminiowych:

  1. Maty aluminiowe wymagają idealnie równej podłogi

Wycieraczki aluminiowe, w przeciwieństwie do mat pokrytych wykładziną dywanową, wymagają idealnie równej podłogi do siedzenia. Mata aluminiowa prawie zawsze jest umieszczana we wnęce na matę, więc wypoziomowanie należy wykonać przed jej zamontowaniem.

Beton samopoziomujący kosztuje więcej niż standardowy cement, więc jest to obszar, który niektórzy spotykają z niemiłą niespodzianką.

  1. Aluminiowe wycieraczki są bardziej podatne na uszkodzenia

Mata aluminiowa, będąc bardziej solidna niż dywan lub guma, łatwiej odkształca się. Gdyby z podłogi wystawał mały kawałek gumy, groziłoby to potknięciem. Jeśli jednak kawałek aluminium jest luźny, może to być znacznie bardziej niebezpieczne.

Oprócz stwarzania zagrożenia bezpieczeństwa, zniekształcone uszkodzenia aluminium przyciągają więcej uszkodzeń. Ludzie, koła i drzwi stale przemieszczające się po jej powierzchni szybko śledzą zużycie, skracając żywotność maty.

  1. Aluminiowa mata wejściowa jest trudniejsza do cięcia

Instalacja maty wejściowej nie jest szczególnie trudnym zadaniem, ale wymaga trochę praktyki, aby móc to zrobić perfekcyjnie za pierwszym razem. Mata aluminiowa nieco utrudnia pracę, ponieważ nie można jej szybko przyciąć na miejscu, jeśli jest trochę za duża.

Aby wyciąć matę aluminiową, należy użyć zagłębiarki ze specjalistycznym aluminiowym ostrzem, więc najlepiej pozostawić to profesjonalistom. Aluminium może zranić Ciebie i Twoich klientów, jeśli nie zostanie prawidłowo przycięte, podczas gdy inne są bezpieczniejsze i łatwiejsze w obróbce. Dowiedz się, jak ciąć maty z logo z innych materiałów tutaj .

  1. Maty aluminiowe nie chłoną wody

Być może największym kosztem związanym z matami aluminiowymi jest ich niezdolność do zatrzymywania wody. Jednym z głównych celów maty wejściowej jest czyszczenie i osuszanie stóp, gdy po niej przechodzą, ale mata aluminiowa może zaprowadzić Cię tam tylko do połowy.

Uszkodzenie wody jest nie tylko kosztownym problemem, ale może być również bardzo niebezpieczne. Maty aluminiowe stosowane w pomieszczeniach mokrych szybko stają się śliskie. Poślizgnięcia, potknięcia i upadki to kosztowny, ale możliwy do uniknięcia wydatek biznesowy. Dlatego nigdy nie używaj mat aluminiowych w mokrych miejscach.

Jak obniżyć koszty instalacji maty aluminiowej?

Aby ograniczyć koszty do minimum, naszą główną radą jest wybór innego materiału maty. Materiały takie jak kokos, guma i polipropylen są znacznie łatwiejsze w montażu i utrzymaniu.

Jeśli naprawdę chcesz użyć maty aluminiowej, oto kilka sposobów na uniknięcie ukrytych kosztów:

  1. Zainwestuj w profesjonalny montaż

Oferujemy bezpłatną usługę instalacji dowolnego z naszych produktów. Jeśli jednak kupiłeś matę w innym miejscu, mogą nie być w stanie lub nie chcą tego zrobić za Ciebie.

Jeśli Twój dostawca nie może go dla Ciebie zainstalować, warto zatrudnić profesjonalistę, który to zrobi. Chociaż wydaje się, że jest to początkowy koszt, to nic w porównaniu z konserwacją, roszczeniami z tytułu obrażeń i uszkodzeniami mienia, które może spowodować źle dopasowana mata aluminiowa.

  1. Podnieś swoją grę konserwacyjną

Mówiliśmy wcześniej o przedłużeniu żywotności wycieraczki wejściowe, ale jest to jeszcze ważniejsze, gdy mata zawiera aluminium. Sprawdzaj krawędzie maty co tydzień – jeśli nie codziennie – aby upewnić się, że wszelkie zgięcia są rozwiązywane szybko.

Jedynym sposobem na pewne usunięcie gięcia krawędzi jest użycie matowego obrzeża. Jest to częściej stosowane w przypadku mat wyłożonych wykładziną dywanową, ale nie ma powodu, dla którego pochyłe krawędzie nie będą dobrze działać również w przypadku aluminiowych mat wejściowych.

  1. Wybierz hybrydową matę aluminiową

Najlepsze maty aluminiowe mają na swojej powierzchni przynajmniej część materiału chłonnego. Chociaż nie ma porównania z chłonnością maty w pełni pokrytej dywanem, pochłania część płynu na mokrych butach.

Nasza aluminiowa mata wejściowa ze skrobakiem architektonicznym do intensywnego ruchu z wypełnieniem dywanowym oferuje to, co najlepsze z obu światów. Jego powierzchnia, w której przeważa dywan, usuwa wodę z butów, zachowując jednocześnie lśniącą estetykę, którą uwielbiają architekci.

  1. Używaj razem z chłonną matą

Utrzymywanie suchych podłóg jest ważne dla zdrowia i bezpieczeństwa, a także dla dobrego pierwszego wrażenia. Jeśli nie chcesz maty hybrydowej, rozważ umieszczenie kolejnej maty za aluminiową to sprytny pomysł.

Używanie kombinacji wycieraczek wewnętrznych i zewnętrznych jest idealne do utrzymania podłóg tak czystych i suchych, jak to tylko możliwe. W ten sam sposób mata aluminiowa działa najlepiej, gdy jest podparta chłonną matą, która najpierw usunie wodę. Tylko upewnij się, że Twoja chłonna mata jest pod przykryciem!