Co to golarka foliowa i rotacyjna do brody?

Jeśli potrzebujesz wysokiej jakości maszynki do golenia, ważna jest elektryczna maszynka do golenia, która zapewnia wygodne i dokładne cięcie bez podrażnień skóry. Jeśli chodzi o elektryczne narzędzia do golenia, dwa główne typy do wyboru to golarka z siateczką i golarka rotacyjna. Najlepsze golarki elektryczne rotacyjne i foliowe są zaprojektowane z ostrymi ostrzami, mocnym silnikiem, trwałym akumulatorem i są zaprojektowane do golenia na sucho i na mokro.

Przed golarką – szczotkowanie

Różnica między tymi golarkami polega na tym, że jedna maszyna ma okrągłą głowicę golącą, a druga ma prosty kształt ostrza. Niektórzy mężczyźni wolą golarkę rotacyjną do okrężnych ruchów tnących i obrotową głowicę ostrza, podczas gdy inni wolą golarkę foliową, która zapewnia czyste i gładkie cięcie. Przy tak wielu modelach wybór odpowiedniej opcji golarki elektrycznej może być wyzwaniem. Należy jednak pamiętać, że przed każdym użyciem golarki, musimy rozczesać brodę i wyczyścić szczotką do brody z dzika.

zestawy prezentowe dla mężczyzn

Aby pomóc Ci w podjęciu decyzji, opracowaliśmy ten przewodnik dotyczący golarek foliowych i rotacyjnych. Od ruchu po wydajność — poznaj różne typy golarek elektrycznych, aby znaleźć najlepszą golarkę do swoich potrzeb!

Rodzaje golarek elektrycznych

Istnieją dwa różne rodzaje golarek elektrycznych: foliowe i obrotowe. Chociaż oba modele zapewniają wygodne, ścisłe cięcie i mogą być używane do golenia na mokro lub na sucho, istnieje kilka różnic między golarkami foliowymi a rotacyjnymi, które mogą sprawić, że jedna maszyna będzie dla niektórych mężczyzn lepsza od drugiej. Najlepsza golarka elektryczna dla Ciebie będzie zależeć od Twoich potrzeb i preferencji, ponieważ różne produkty mają swoje plusy i minusy.

Co to jest golarka foliowa?

Golarka foliowa to męska maszynka do golenia, która ma dwie lub więcej prostych głowic. W każdej głowicy golarki znajduje się kilka ustawionych pionowo ostrzy lub nożyków, które są pokryte bardzo cienką blachą („folią”), która jest perforowana w drobny wzór siatki.

Golarka foliowa

Te mikrofolie wychwytują zarost, który jest wprowadzany do szybko oscylujących (działających w przód i w tył) ostrzy, skracając włosy. Folia działa również jako bariera między ostrzami a skórą, zapewniając dokładne golenie i delikatne golenie bez podrażnień skóry, nacięć, oparzeń i guzków. Golarki elektryczne są idealne dla mężczyzn, którzy mają wrażliwą skórę lub po prostu chcą bez wysiłku i komfortu golenia.

Szczotka do brody z dzika

Elektryczna golarka foliowa

Golarka foliowa jest wyposażona w solidny silnik, który napędza ostrza do cięcia od 10 000 do 14 000 cykli na minutę. Ta wysoka prędkość zwiększa wydajność golarki foliowej w szybszym ścinaniu włosów i zapobiega podrażnieniom skóry, zmniejszając liczbę przejść potrzebnych do golenia wrażliwych obszarów.

Co to jest golarka rotacyjna?

Golarka rotacyjna to kolejny popularny rodzaj golarki elektrycznej dla mężczyzn, którzy nie lubią golić się na co dzień. Nie tnie tak dokładnie, jak golarka foliowa, ale może golić większe obszary. Golarka rotacyjna ma zwykle trzy okrągłe metalowe głowice, które obracają się i obracają niezależnie. Taka konstrukcja pozwala golarce dokładnie dopasowywać się do konturów głowy, twarzy, linii żuchwy i szyi. Sprzęt do pielęgnacji brody to cenna rzecz i wybór odpowiedniego nie jest łatwy. Każdy mężczyzna próbuje kilka marek sprzętu zanim wybierze swój ulubiony. Dlatego warto przepatrzeć zestawy prezentowe dla mężczyzn wybrać dla swojego ukochanego jeden, który będzie dobrą zachętą do dbania o siebie.

Zestawy prezentowe dla mężczyzn

Każda głowica obrotowa chwyta włosy przez rowki głowicy, które są następnie cięte przez wbudowane obracające się ostrza. Aby uzyskać maksymalną wydajność, golarkę rotacyjną należy poruszać okrężnymi ruchami, aby uchwycić i przyciąć dłuższe, płasko leżące włosy na twarzy, które rosną w różnych kierunkach.