Czy naprawdę musisz używać stali nierdzewnej?

Zszywki i gwoździe ze stali nierdzewnej. Co musisz wiedzieć.

Minęło trochę czasu, ale sklep z narzędziami powraca z kolejnym przydatnym artykułem. Tym razem – Stal nierdzewna!

Czy jest lepsze uczucie niż ukończenie projektu i bycie dumnym z tego, co stworzyłeś? Nie sądzimy, że istnieje!

Ale co by było, gdyby piękny element, nad którym tak ciężko pracowałeś, zaczął barwić się na pomarańczowo z rdzy… albo struktura stałaby się słaba, gdy elementy złączne skorodowały… albo klient skarżył się, że dodatkowa rdza nie była tym, o co prosił?

Niedawno mieliśmy klienta, który tapicerował wnętrze łodzi kanałowej i chciał wiedzieć, jak chronić ją przed rdzą. Wcześniej musiał dwukrotnie naprawiać swoją pracę w ciągu 2 lat z powodu korozji. Był zmęczony płaceniem za naprawy – poprosił więc o radę. Jaka była pierwsza rzecz, która wyszła z naszych ust? Oczywiście ze stali nierdzewnej!

Używanie zszywek , gwoździ, sztyftów, szpilek i śrub ze stali nierdzewnej to najlepszy sposób na ochronę pracy. Tego typu elementy złączne są wykonane ze stali nierdzewnej klasy 304. Wszechstronne właściwości klasy 304 tworzą silną barierę między powierzchnią łącznika a wilgocią, z którą może się stykać, co oznacza, że ​​nie rdzewieje, nie koroduje ani nie uszkadza drewna.

Prawie wszystkie nasze najpopularniejsze narzędzia mogą wbijać elementy złączne ze stali nierdzewnej. Możesz zaopatrzyć się w ćwieki ze stali nierdzewnej pasujące do naszych gwoździarek wykończeniowych o rozmiarze 15 i 16, gdy pracujesz z aplikacjami typu 2nd Fix — wypróbuj na przykład gwoździarkę kątową o rozmiarze 15. Posiadamy również łączniki ze stali nierdzewnej dostępne dla niektórych z naszych mniejszych narzędzi. Czyli jakie gwoździarki są najlepsze?

Najczęstszym pytaniem, jakie nam się zadaje, jest to, czy można prowadzić stal nierdzewną przez gwoździarkę 18 Gauge / zszywacz serii 90 ? Odpowiedź brzmi tak!

Powinieneś upewnić się, że używasz stali nierdzewnej do projektów, które będą realizowane na zewnątrz (chyba że wygląd nie stanowi problemu, np. tymczasowe konstrukcje lub prace niekosmetyczne); projekty, które będą w ciągłym kontakcie z wodą lub kondensacją, takie jak produkcja łodzi ; oraz projekty wewnętrzne w wilgotnych środowiskach (np. łazienki, kuchnie i oranżerie).

Podczas pracy z wysokiej jakości twardym drewnem, takim jak mahoń, dąb czerwony, orzech, cedr i czereśnia, należy również używać elementów złącznych ze stali nierdzewnej. Gatunki drewna takie jak te mają bardzo wysoki poziom garbników. Taniny same w sobie nie są szkodliwe dla drewna, ale mogą reagować z elementami złącznymi o niewielkiej ochronie, powodując ich rdzewienie. Zszywka lub gwóźdź ze stali nierdzewnej byłyby odporne na taniny.

Czy wspominaliśmy, że stosowanie elementów złącznych ze stali nierdzewnej jest również przyjazne dla środowiska? W 100% nadają się do recyklingu i nie zawierają żadnych toksycznych materiałów. Ponadto stal nierdzewna wytrzymuje dłużej niż większość innych rodzajów elementów złącznych i dlatego nie trzeba jej wymieniać. To sprawia, że ​​inwestycja jest również przyjazna dla portfela! Przybił to! Dobre sztyfciarki są odpowiednie do każdej pracy.

Teraz, gdy znasz się na stali nierdzewnej, spójrz na naszą gamę elementów złącznych i pasujących narzędzi i sprawdź, czy powinieneś dokonać zmiany – uważamy, że powinieneś!

Mamy również dedykowaną stronę poświęconą wszystkim zagadnieniom stali nierdzewnej, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak działa w branży, jej historii, a nawet jak sprawdzić, czy jest to odpowiedni typ łącznika dla Ciebie!