Czy warto leasingować używane auto?

Tak, i możesz mieć więcej samochodów za swoje pieniądze.

Tak jak możesz kupić nowy samochód lub używany samochód, możesz również mieć taki wybór, jeśli zdecydujesz się na leasing. Chociaż leasing samochodów używanych jest rzadszy niż leasing nowych samochodów, może być realną opcją, zwłaszcza jeśli chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy.

KLUCZOWE WNIOSKI

  1. Leasing używanego samochodu może być tańszy niż leasing nowego.
  2. Wielu dealerów samochodowych oferuje leasing używanych samochodów, ale zazwyczaj tylko certyfikowane używane modele.
  3. Możliwe jest również przejęcie istniejącej umowy najmu innej osoby.
  4. Pozbędziesz się używanego auta w skup aut powypadkowych Warszawa.

Dlaczego warto leasingować używany samochód?

Głównym powodem rozważenia leasingu używanego samochodu jest to, że zapłacisz mniej niż w przypadku leasingu nowego. Koszt leasingu jest częściowo określany na podstawie różnicy między wartością samochodu na początku leasingu a jego wartością rezydualną na koniec. Ponieważ używane samochody nie tracą na wartości tak szybko jak nowe, różnica ta prawdopodobnie będzie mniejsza.

Możesz także zaoszczędzić pieniądze na ubezpieczeniu samochodu, ponieważ wartość twojego samochodu odgrywa rolę w koszcie ubezpieczenia, przez co w wielu przypadkach ubezpieczenie używanych samochodów jest tańsze niż nowych.

skup aut powypadkowych Warszawa

Gdzie sprzedać używany samochód?

Większość salonów samochodowych wynajmuje używane samochody, ale zazwyczaj tylko certyfikowane samochody używane (CPO). Samochody CPO są zwykle nowszymi modelami, często mają zaledwie dwa lub trzy lata iw wielu przypadkach były wcześniej wynajmowane przez innego kierowcę. Zostaną one rygorystycznie sprawdzone przez dealera, a wszelkie problemy związane z konserwacją lub kosmetyką zostaną rozwiązane, aby doprowadzić samochód do określonego standardu. CPO są również dostarczane z gwarancjami, które przedłużają oryginalną gwarancję producenta, która może nadal obowiązywać. Z tych wszystkich powodów samochody CPO zazwyczaj kosztują więcej niż porównywalne samochody używane.

Inną opcją leasingu używanego samochodu jest przejęcie istniejącego leasingu innej osoby. Witryny stron trzecich, takie jak skup aut uszkodzonych warszawa, udostępniają wykazy, które mogą pomóc w znalezieniu osób, które chcą zrezygnować z leasingu samochodu lub sprzedać używane auto.

Nie masz tak wielu opcji, kiedy przejmujesz dzierżawę innej osoby, ponieważ jesteś związany warunkami pierwotnej dzierżawy. Należy pamiętać, że niektóre firmy leasingowe pobierają opłatę za przeniesienie dzierżawy, a Ty również możesz być zobowiązany do uiszczenia opłaty, jeśli skorzystasz z witryny strony trzeciej, aby ułatwić przeniesienie dzierżawy.

Dolna linia

Jeśli zdecydowałeś się na leasing samochodu, warto przyjrzeć się ostatnio używanym modelom, które są dostępne w leasingu. Twoje miesięczne płatności prawdopodobnie będą niższe i możesz mieć więcej samochodów za swoje pieniądze.