Czym jest renowacja parkietu Warszawa?

Drewniany parkiet — mozaiki utworzone przez układanie małych kawałków twardego drewna w powtarzające się wzory — było to kiedyś popularne rozwiązanie w naszych polskich domach. Od czasów świetności w latach 60. ten rodzaj podłóg drewnianych stopniowo tracił popularność, gdy pojawiły się inne niedrogie opcje, takie jak laminaty i luksusowe winyle. Tam, gdzie nadal pożądano twardego drewna, częściej montowano je jako lite drewno liściaste lub deski z twardego drewna warstwowego.

Renowacja parkietu Warszawa – historia parkietów

Najstarsze parkiety z twardego drewna pochodzą z XVI wieku, kiedy to bogaci arystokraci zaczęli montować je na marmurowych podłogach. Rzemieślnicy, którzy stworzyli ten efekt, starannie układali małe kawałki twardego drewna w geometryczne wzory. Również lata 60. i 70. to czas królowania parkietów. Były one wtedy produkowane masowo i stały się modne. Jednak wkrótce potem laminaty, panele winylowe i płytki stały się bardziej pożądanymi materiałami. Parkiety drewniane obecnie są coraz bardziej cenione. Wielu właścicieli starszych mieszkań decyduje się na odnowienie parkietów zamiast pozbywania się ich i zastępowania innymi materiałami. Renowacja parkietu Warszawa pozwala na przywrócenie podłogom dawnego blasku.

naprawa parkietu warszawa

Naprawa parkietu Warszawa – Konserwacja i naprawa

Pielęgnacja drewnianego parkietu jest podobna do pielęgnacji każdej drewnianej podłogi. Codzienna pielęgnacja powinna obejmować zamiatanie i wycieranie na sucho mopem z mikrofibry. Mniej więcej raz w miesiącu podłogę należy czyścić środkiem przeznaczonym do podłóg drewnianych. Unikaj wosków, które mogą powodować śliskość podłogi i uszkodzenie fabrycznego wykończenia. Nigdy nie używaj mopa parowego na parkiecie (lub jakiejkolwiek podłodze drewnianej), ponieważ może to spowodować zawilgocenie drewna. Jeżeli potrzebujesz pomocy, zadzwoń i zamów Naprawa parkietu Warszawa.

Jednak gruntowny remont tych podłóg powinien być wykonywany przez doświadczonych fachowców. Renowacja parkietu Warszawa oferuje swoje usługi, by wydobyć z parkietów drewnianych ich naturalne piękno, bądź przywrócić dawny wygląd. Zabiegiem, który przychodzi z odsieczą jest np. cyklinowanie podłogi Warszawa. Polega ono na zdarciu wierzchniej warstwy drewna (często jest to warstwa lakieru lub środków zabezpieczających) i odsłonięciu świeżej faktury. Wykonując cyklinowanie podłóg Warszawa, na nowo pokrywamy parkiet środkami zabezpieczającymi. Cyklinowanie parkietów Warszawa może dać naprawdę spektakularny efekt. Odświeża wygląd podłogi i nadaje jej nowy charakter. Cyklinowanie podłogi Warszawa zabezpiecza naszą podłogę przed uszkodzeniami mechanicznymi a przede wszystkim daje ochronę przy codziennym użytkowaniu. Musimy liczyć się z tym , że cyklinowanie parkietów Warszawa to zabieg, który należy powtarzać co jakiś czas (kilka lat).

Cyklinowanie podłogi Warszawa

Wieloczęściowa konstrukcja płytek parkietowych nadaje głęboki, trójwymiarowy wygląd, który stanowi mocny akcent stylistyczny. Należy jednak pamiętać, że nie każdemu podoba się wzorzysty wygląd parkietu. Podłogi parkietowe dobrze pasują stylistycznie do nowoczesnych stylów, ale mogą wyglądać nie na miejscu w innych wnętrzach. Jeśli jednak pracujesz nad historyczną, dokładną rekonstrukcją lub przebudową, parkiet może być najlepszą opcją, w zależności od epoki, którą chcesz odzwierciedlić.