Dlaczego przeprowadzki są takie drogie w 2022 roku?

Przeprowadzka to jedna z takich usług, których często podejmujemy się samodzielnie lub z  pomocą bliskich i znajomych. To jasne, chcemy zaoszczędzić,a  przecież przeniesienie kilku pudeł to żadna filozofia. W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, dlaczego usługa przeprowadzki Warszawa potrafi być tak droga.

Czynniki wpływające na koszt przeprowadzki

Czas

Czas to pieniądz i czas to w obecnych czasach najdroższy, deficytowy produkt na rynku. Brak czasu powoduje, że ludzie szukają technologii i rozwiązań, które zaoszczędzą dodatkową minutę pracy ludzkiej. Tak więc kluczowy w cenie przeprowadzki jest po prostu czas jej trwania. Im więcej i trudniej do wyniesienia tym więcej czasu to wymaga. Duża odległość i stanie w korkach to także czas, a więc dodatkowy koszt przeprowadzki domów Warszawa. Czekanie na właściciela z kluczami to także czas. Jeśli więc chcesz, żeby było taniej zadbaj, aby nic nie opóźniało transportu i przebiegał w bez korkowej porze.

Koszty pracy

Wzrost stawek minimalnych, wzrost składek zus, podatki dochodowe i inflacja to różne czynniki zwiększające koszt pracy osoby fizycznej. Obecnie koszt godzinówki nawet w mało wykwalifikowanej pracy to już minimum 16zł na rękę za godzinę co pracodawcę kosztuje około 30 na umowie o pracę. Pomnóżmy to przez pracowników i widzimy rezultat wysokiej ceny.

Utrzymanie pojazdu i paliwo

Jak to w transporcie bywa utrzymanie dużej ciężarówki swoje kosztuje. Przegląd, wymiana opon, serwis, ubezpieczenie to tutaj istotny koszt. A paliwo to oczywiście dodatkowy koszt, który zależy od odległości. Niektóre firmy od przeprowadzki wykonują je na terenie miasta bez dodatkowych opłat, niezależnie czy to drugi koniec czy pobliska lokalizacja.

Marketing, księgowość

Koszty prowadzenia firmy przeprowadzkowej związane są w dużej mierze z reklamowaniem się w internecie. W tej branży panuje silna konkurencja i stawki na przykład za płatną reklamę w internecie potrafią wynosić bardzo dużo – nawet kilkanaście złotych za kliknięcie. Taka firma musi to uwzględnić w koszcie usługi reklamując się na przykład na frazę przeprowadzki tarchomin.

Podsumowanie kosztów przeprowadzki

Mam nadzieję, ze widza teraz Państwo dlaczego przeprowadzka jest taka droga i kosztuje nawet w okolicach 1000zł za mieszkanie lub dom. Przykładowa firma Qpack z Warszawy wycenia pracę 3 osób na 240 złotych za godzinę. Tacy fachowcy przeniosą za nas szafę, ciężkie kartony, szybko je przewiozą, a my nie zaryzykujemy kontuzją pleców. Dlatego rekomendujemy zapłacić za taką usługę.