Dorabianie kluczyków w Warszawie

Jeśli szukasz nowego samochodu, możemy pomóc Ci znaleźć lokalne oferty i najnowsze zachęty od dealerów w Twojej okolicy. Znajdź najlepsze lokalne oferty i zachęty.

Programowanie pojedynczego klucza

Kilku producentów pozwoli ci zaprogramować jeden klucz, nawet jeśli nie masz działającego klucza. Pamiętaj, że nadal będziesz musiał wyciąć klucz, aby pasował do stacyjki, co oznacza, że ​​będziesz musiał przedstawić dowód własności ślusarzowi. To powiedziawszy, proces jest znacznie prostszy niż programowanie drugiego lub trzeciego klucza:

  1. Włóż kluczyk do stacyjki i przekręć go do pozycji włączonej. Nie włączaj silnika, tylko elektronikę.
  2. Pozostaw kluczyk w tej pozycji przez 10 minut i 30 sekund, a następnie go wyłącz.
  3. Włącz ponownie kluczyk i odczekaj dodatkowe 10 minut i 30 sekund przed ponownym wyłączeniem.
  4. Powtórz ten proces po raz trzeci.
  5. Przywróć klucz do pozycji włączonej, a zaprogramuje klucz.
  6. Przetestuj swój nowy kluczyk, włączając zapłon.
  7. Programowanie rozrusznika przyciskowego

W niektórych przypadkach można zaprogramować bezkluczykowy brelok zapłonowy do samochodów z rozrusznikiem przyciskowym. Nie jest to w żaden sposób niezawodne, ale warto spróbować, zanim zapłacisz dealerowi, aby zaprogramował to za Ciebie.

Z brelokiem w dłoni usiądź na miejscu kierowcy, zamykając za sobą drzwi. Przygotuj jedną rękę na breloku, a drugą na przycisku startu pojazdu. Podobnie jak w przypadku powyższych procesów, musisz działać szybko, więc odpowiednio się przygotuj.

Dorabianie kluczyków Warszawa

Kiedy będziesz gotowy, naciśnij przycisk uruchamiania samochodu 15 razy w krótkich odstępach czasu, zachowując nie więcej niż dwie sekundy między każdą próbą. Trzymaj stopę z dala od hamulca, gdy robisz Dorabianie kluczyków Warszawa; pamiętaj, że tak naprawdę nie próbujesz uruchomić silnika.

Po 15 naciśnięciu przycisku naciśnij przycisk blokady na pilocie. Jeśli proces parowania się powiedzie, drzwi samochodu zostaną zablokowane, a brelok będzie w pełni funkcjonalny. Jeśli się nie udało, warto spróbować powtórzyć proces i sprawdzić, czy w początkowej próbie wystąpił błąd. Wyczucie czasu tej taktyki może być nieco wybredne i trudne do wykonania przy pierwszej próbie.

Nie zapomnij sprawdzić baterii!

Wiele razy niedziałający elektroniczny brelok nie wymaga wymiany. Zanim wydasz małą fortunę na zakup nowego breloka, warto sprawdzić, czy niedroga wymiana baterii rozwiąże Twój problem.

Aby otworzyć brelok, musisz poszukać małego „klucza” wbudowanego w szew urządzenia. Po zlokalizowaniu wyciągnij klucz i użyj go do podważenia obudowy. Nie spiesz się i uważaj, aby nie uszkodzić obudowy. Po uzyskaniu dostępu do wnętrza zobaczysz płytkę drukowaną. Usuń to ostrożnie, a znajdziesz baterię przymocowaną do spodu.

Większość breloków wykorzystuje małą baterię do zegarka, którą można znaleźć w większości aptek i sklepów z artykułami budowlanymi. Większość z nich kosztuje tylko kilka złotych, więc warto spróbować wymienić starą baterię na nową przed wymianą całego breloka.

Programowanie Kluczy Samochodowych Warszawa

Programowanie kluczyka samochodowego może być bardzo łatwe lub może być nieco skomplikowane, w zależności od pojazdu. Biorąc to pod uwagę, jeśli masz trochę czasu i determinacji, często możesz zaprogramować własne i zaoszczędzić trochę pieniędzy na już drogim projekcie. Aby zaoszczędzić więcej pieniędzy na swoim samochodzie, przeczytaj więcej naszych poradników motoryzacyjnych!