Jak nauczyć dziecko pływać?

Od wprowadzenia swojego malucha do wody po zapisanie go na lekcje pływania dla dzieci, oto co należy wiedzieć o nauce pływania w bezpieczny sposób.

Planujesz pierwszą kąpiel dziecka w basenie? Eksperci twierdzą, że możesz podać swojemu dziecku wodę, kiedy tylko czujesz się komfortowo, pod warunkiem, że jego pępek lub obrzezanie się zagoją . (Zawsze najpierw skonsultuj się z pediatrą). Rzeczywiście, im młodsze dziecko zaczyna chlapać, tym wygodniej będzie mu się w basenie.

 

Wprowadzenie dziecka do pływania

Bądź rannymi ptakami. Basen miejski jest rano mniej sceną mafii. Dodatkowo Twoje dziecko będzie (miejmy nadzieję) dobrze wypoczęte po dobrze przespanej nocy. Słońce jest również słabsze przed 10 rano, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia przez słońce. Twoje dziecko nadal potrzebuje kremu z filtrem!

Zrelaksować się. Twoje dziecko wyczuwa Twój nastrój. Jeśli wydaje ci się, że dobrze się bawisz – nawet jeśli jesteś zdenerwowany – spróbują podążać za twoim śladem. Zacznij powoli, zanurzając palce u stóp dziecka w wodzie, aby mógł przyzwyczaić się do dotyku na skórze.

Zmoknąć. Jeśli Twoje dziecko wydaje się szczęśliwe, nałóż wodę na całe jego ciało, stopniowo zwiększając ilość. Gdy znajdziesz się w basenie, pozostań w miejscu, w którym możesz łatwo stanąć i przez cały czas się ich trzymaj. Nawet w basenie dla dzieci zawsze bądź w zasięgu ręki.

Baw swoje dziecko. Weź zabawkę lub zagraj w grę, taką jak motorówka. Trzymaj dziecko pod pachami i kołysz się w przód iw tył, śpiewając: „Motorówka, motorówka, płyń tak wolno”. Jeśli im to odpowiada, zwiększ tempo i zaśpiewaj: „Motorówka, motorówka, wciśnij gaz!”

  Jeśli wydają się zdenerwowani, wynoś się. Chcesz, aby ich pierwszy raz na basenie był pozytywnym doświadczeniem. Próba zmuszenia ich do pójścia do wody może na dłuższą metę wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Jeśli wygląda na to, że nie są gotowe, poczekaj około miesiąca i spróbuj ponownie.

  Najbardziej zalecamy państwu wybrać się ze swoimi dziećmi do nas na obozy zimowe!

   

  Rozpoczynanie lekcji pływania dla dzieci

  Myślisz o lekcjach pływania? Zapisz swoje dziecko po pierwszych urodzinach. Większość szkół pływania uczy dzieci w wieku 6 miesięcy i starsze, ale Amerykańska Akademia Pediatrii (AAP) nie zaleca formalnych programów do 12 miesiąca życia , ponieważ nie ma dowodów na to, że są one korzystne, a ryzyko zdrowotne związane z połykaniem wody jest większe przed 1 rokiem. W przypadku dzieci w wieku powyżej 12 miesięcy organizacja zaleca rodzicom podjęcie decyzji o zapisaniu danego dziecka na lekcje pływania w oparciu o częstotliwość kontaktu z wodą, rozwój emocjonalny, zdolności fizyczne i pewne schorzenia związane z infekcjami wody w basenie i chemikaliami w basenie . Nauka dla maluchów starszych niż rok jest nie tylko bezpieczna, ale może pomóc w zapobieganiu utonięciu, jak sugerują dowody.

  Czego dzieci uczą się na lekcjach pływania?

  Najpierw przyzwyczają się do przebywania w wodzie. Nauczą się podstawowych umiejętności, takich jak kopanie, dmuchanie baniek, ciągnięcie rękami i moczenie twarzy. W końcu wsiądą i – kiedy będą trochę starsze, około 3 lub 4 lat – zaczną pływać! Nauka pływania dla niemowląt pod naszym okiem to najlepsza opcja!

  Jaki rodzaj zajęć pływania dla dzieci jest najlepszy?

  Szukaj lekcji w małych grupach z maksymalnie dziesięcioma parami opiekun-dziecko. Poszukaj przyjemnej atmosfery w zrelaksowanym, elastycznym tempie. Instruktorzy powinni być certyfikowani.