Jak precyzyjne narzędzia rolnicze mogą zmniejszyć nieefektywność w Twoim gospodarstwie

Żaden rolnik nie chce być nieefektywny w swojej działalności. Ale jeśli nie oceniasz, czy wszystkie aspekty Twojej działalności są zoptymalizowane, prawdopodobnie istnieją obszary, w których możesz poprawić. Niewielkie ulepszenia wydajności sumują się z czasem, co skutkuje wyższą produktywnością, lepszymi plonami i lepszymi wynikami finansowymi. Chociaż istnieje wiele sposobów, w jakie gospodarstwo może poprawić wydajność, w większości z nich sprowadza się do przyjęcia i wykorzystania precyzyjnej technologii. W rzeczywistości badanie opublikowane w 2015 r. przez University of Nebraska-Lincoln wykazało, że 70% respondentów zauważyło zwiększone zyski z zastosowania precyzyjnego AG, przy czym 42% przyznało, że wynika to ze zwiększonej wydajności i niższych kosztów nakładów.

Wydajność oszczędza czas

Wyzwanie związane z wydajnością polega na tym, że trudno ją określić ilościowo. Rolnik może nie wiedzieć, że był nieefektywny w obszarze swojej działalności, dopóki nie zostanie wprowadzona zmiana. Przykładem wydajności i oszczędzenia czasu jest także wóz asenizacyjny, który mamy w ofercie i z pewnością ułatwi nawożenie. Na przykład rolnicy mogli nie zdawać sobie sprawy z tego, jak nieefektywna była ich jazda, dopóki nie przyjęli automatycznego sterowania. Pamiętam jedną z historii, którą opowiedzieli nam pierwsi programiści, kiedy po raz pierwszy zamontowali system sterowania Trimble w ciągniku klienta. Gdy klient dotarł do końca pola, skomentował, że dzięki dokładności autosterowania jest w stanie zmieścić więcej pokosów niż kiedykolwiek wcześniej. Wynikało to z faktu, że niewielkie przeskoki w pokosach zajmowały więcej miejsca między przejazdami, gdy rolnik jechał. Chociaż autosterowanie może nie zaoszczędziło rolnikowi godzin i godzin, uzyskał on bardziej efektywne wykorzystanie poza swoim polem. Jedną z operacji, która przyniosła znaczne oszczędności czasu, jest Leo Dunne Ltd. Farma marchwi w Irlandii natychmiast zauważyła, że ​​w ciągu godziny pokryła więcej akrów, po wyeliminowaniu ręcznego sterowania i zawracania na uwrociach. Kierownik farmy Tim Davies oszacował, że ta technologia zwiększyła ich wydajność o 20%.

Wydajność obniża koszty

Bardziej efektywne wykorzystanie czasu oznacza również mniejsze zużycie sprzętu i większą oszczędność paliwa. Może również obniżyć koszty nakładów i zapobiec zmniejszeniu wydajności. Na przykład jedna nieefektywność stosowania pestycydów nakłada się na siebie, co kosztuje rolników nie tylko pod względem strat chemicznych, ale także plonów, jeśli spalone plony. Inną nieefektywnością mogą być pominięcia na polu, co prawdopodobnie doprowadziłoby do wyższych kosztów chemicznych prób kontrolowania zwiększonego nacisku chwastów. Istnieje również koszt niższych plonów w wyniku tych zwiększonych chwastów.

Wydajność zwiększa produktywność

Jedną z powszechnych uwag, które często słyszę od rolników, którzy stosują autosterowanie, jest to, jak obniża to poziom stresu i zmęczenia. Technologia nie tylko sprawiła, że ​​ich podania były bardziej wydajne, ale pozwoliła im skupić uwagę na rzeczywistym zadaniu w terenie i upewnić się, że jest ono wykonywane efektywnie. Mogliby mieć oko na ważniejsze rzeczy w kabinie i wyłapywać wszelkie problemy, zanim zamienią się w poważne i spowodują przestój. Ta redukcja stresu i zmęczenia może z kolei sprawić, że będą bardziej wydajne, pozwalając im zrobić więcej w ciągu dnia, co może mieć kluczowe znaczenie, gdy masz krytyczne czasowe zadanie, takie jak sadzenie. Rolnicy mogą również korzystać z technologii, aby zwiększyć wydajność swojej siły roboczej. Pracownikom, którzy w innym przypadku nie mieliby umiejętności i doświadczenia do wykonywania pewnych zadań w terenie, można zaufać, że je wykonają, ponieważ technologia się tym zajmuje — pracownik może zasadniczo nadzorować, czy wszystko działa poprawnie. Zapewnia to nie tylko wydajną pracę, ale także uwalnia rolnika do wykonywania innych zadań, co sprawia, że ​​cała siła robocza w gospodarstwie jest bardziej wydajna.

Jak zwiększyć wydajność w swoim gospodarstwie?

Jednym z najlepszych sposobów na poprawę wydajności Twojej działalności jest bycie na szczycie sezonu. Zastanów się, czy Ty, Twoi pracownicy i Twój sprzęt jesteście gotowi do pracy, gdy nadejdzie czas na pole, niezależnie od tego, czy jest to sadzenie, opryskiwanie, żniwa, czy inne ważne czasowo zadanie. Jeśli zastanawiasz się, czy zainwestować w nowy sprzęt lub technologię, aby zwiększyć wydajność, oceń, czy będzie on pasował do Twojego systemu. Również powinieneś zwrócić się do nas, ponieważ nasza firma to najlepszy producent maszyn rolniczych, i z pewnością znajdziesz u nas wszystko, czego ci potrzeba do ułatwienia sobie pracy na roli. Czy chcesz się uczyć i wprowadzać zmiany, aby stać się bardziej wydajnym? Jeśli nie chcesz w pełni wykorzystywać możliwości tej technologii, może nie warto w nią inwestować. W rzeczywistości największa nieefektywność, jaką widzę dzisiaj w gospodarstwach, polega na tym, że nie wykorzystują one technologii, którą już posiadają. Na przykład możesz mieć kontroler opryskiwania na swoim opryskiwaczu, ale nadal wykonujesz aplikacje ryczałtowe zamiast na podstawie recepty. Przyjrzyj się, czego obecnie używasz i zadaj sobie pytanie, czy możesz zrobić z tym coś więcej, aby być bardziej wydajnym.

Nie pomijaj danych

Wreszcie, chociaż ważne jest, aby zbadać operacje w terenie pod kątem nieefektywności, nie należy lekceważyć nieefektywności, które mogą występować poza polem, zwłaszcza w przypadku zarządzania danymi. Podczas gdy zadanie przenoszenia danych — czy to z maszyny do maszyny, z maszyny do biura, czy z biura do maszyny — może wydawać się nieefektywnym wykorzystaniem czasu, właściwe zarządzanie danymi i ich wykorzystanie może wyeliminować nieefektywność w terenie. Jeśli nie przeanalizujesz swoich danych, możesz nie zdawać sobie sprawy, że pracownik nie wykonał operacji poprawnie. Lub jeśli zagubiłeś dane, możesz nie podjąć decyzji, która byłaby najbardziej efektywna dla Twojej operacji w następnym roku.

Jak zaczęło się Precision Ag?

Zaczęło się od nasienia. Kilka tysięcy lat temu celowo posadzono pierwsze ziarno. I z tego powstało to, co teraz nazywamy rolnictwem. Starożytne cywilizacje wykorzystywały rolnictwo do karmienia, ubierania i utrzymywania ogromnych królestw – podobnie jak my dzisiaj. Niezliczone żniwa, nawożona gleba i ciężka praca doprowadziły nas do miejsca, w którym jesteśmy teraz. Pytanie brzmi – dokąd stąd zmierzamy? Rolnictwo nie jest łatwe. Wymaga sprytnych wydatków, odpowiedniego sprzętu rolniczego, czasu i większej liczby czynników, niż większość ludzi zdaje sobie sprawę. Nie trzeba dodawać, że kiedy w rolnictwie wkłada się tyle wysiłku, ważne jest, aby zmaksymalizować to, co wychodzi. To z tej myśli zbiera się rolnictwo precyzyjne.

W którym roku rozpoczęło się rolnictwo precyzyjne?

Rolnictwo precyzyjne zostało początkowo opracowane w latach 80. przez dr Pierre Roberta, ojca nowoczesnego rolnictwa precyzyjnego. Wpadł na tę koncepcję jeszcze na studiach i spędził wiele lat na studiowaniu i pionierskim stosowaniu zasad rolnictwa precyzyjnego. Zdecydował się na użycie technologii do skanowania nierówności gleby, kiełkowania, drenażu i innych kluczowych aspektów udanych upraw. Robert argumentował, że skupiając zasoby na słabych uprawach zamiast stosować podejście kocowe, mogliby wydać więcej pieniędzy i czasu na uprawy, które wymagają dodatkowej uwagi. I zdobyli zdolność do zachowania dobrych plonów, zanim zepsują się. Jednak, jak każdy świetny pomysł, jest bezbłędny tylko na papierze. W tamtym czasie, pomimo stosowania najnowocześniejszego sprzętu, niektóre aspekty rolnictwa precyzyjnego wykraczały poza ograniczenia technologiczne. W związku z tym nadszedł czas na nowy sprzęt.

Ważne wczesne wynalazki precyzyjnego Ag

Jednym z najważniejszych wczesnych wynalazków w rolnictwie precyzyjnym jest aplikacja o zmiennej dawce (VRA). Kontrola wyrywkowa i obróbka upraw to ważny element rolnictwa precyzyjnego. Ale ręczne zarządzanie setkami akrów lub więcej jest prawie niemożliwe bez kompleksowego podejścia. Aby pomóc, zastosowanie zmiennego dawkowania i sprzęt pomagają rolnikom stosować nakłady tylko tam, gdzie jest to konieczne. 

Oto kilka zalet VRA:

Oszczędność zasobów: aplikacja o zmiennej dawce zmniejsza nadmierne zużycie nakładów, co pomaga rolnikom zaoszczędzić zarówno pieniądze, jak i czas.

Wyższe plony: VRA zwiększa plony ubogich upraw do akceptowalnego poziomu. To oznacza większe zbiory na tej samej powierzchni ziemi.

Lepsze dla środowiska: dzięki VRA do utrzymania integralności upraw stosuje się mniej szkodliwych chemikaliów. Mniejsza ilość chemikaliów jest lepsza dla środowiska, gleby i zbiorów. Podobnie jak inne zalety VRA, ta korzyść rośnie wykładniczo w przypadku większych gospodarstw.

Rozwój i przyszłość rolnictwa precyzyjnego

Rolnictwo precyzyjne nie było nadmiernie wykorzystywane przez pierwsze kilkadziesiąt lat swojego istnienia. Na początku rolnicy byli albo nieprzekonani do korzyści płynących z PA, albo brakowało im środków na instalację systemu. Wprowadzono różne remonty i zmiany w sprzęcie rolnictwa precyzyjnego, aby zapewnić łatwość użytkowania, zysk finansowy i długoterminowe zastosowania. Na początku XXI wieku praktyka zaczęła nabierać rozpędu wśród niszowych rolników. Ci niszowi rolnicy wykorzystywali systemy w taki sposób, że rentowność i korzyści nie były już kwestią, lecz gwarantowanym czasem. Nowoczesne rolnictwo precyzyjne zmierza w kierunku gromadzenia większej ilości danych i udostępniania informacji, aby znaleźć lepsze opcje rolnictwa. Chociaż obecny sprzęt rolniczy może z czasem stać się bardziej wydajny, głównym celem jest dostosowanie upraw, znalezienie najlepszych obszarów pod uprawę i odpowiedniego czasu na sadzenie.