Jak znaleźć idealne głośniki podstawkowe

Jak znaleźć idealne kolumny podstawkowe?

W wielu przypadkach głośniki podstawkowe są praktycznym rozwiązaniem dla systemów nagłaśniających w dowolnej przestrzeni. Na przykład, jeśli pomieszczenie jest stosunkowo małe, zainstalowanie kilku głośników podłogowych może nie być możliwe. Głośniki kompaktowe mogą rozwiązać ten problem. Ale co należy wziąć pod uwagę kupując tak kompaktowe kolumny podstawkowe?

Zrównoważony dźwięk – z dodatkowym basem na życzenie

Czym byłby system stereo lub głośnik Bluetooth bez dobrego dźwięku? Muzyka musi brzmieć dobrze, inaczej to oczywiście nie jest zabawne. Jeśli szukasz dobrych, kompaktowych przetworników dźwięku, znajdziesz szeroką gamę głośników podstawkowych i kompaktowych. Kolumny te powinny być w stanie dostarczyć zbalansowaną mieszankę mocnego basu, zdefiniowanej średnicy i wyraźnych wysokich tonów, niezależnie od ich wielkości.

Ze względu na kompaktową konstrukcję głośników podstawkowych dźwięk jest naturalnie mniej genialny niż w przypadku kolumn podłogowych. Dotyczy to zwłaszcza porównywania niższych częstotliwości. Ale to nie znaczy, że głośniki podstawkowe wydają słaby dźwięk – jest po prostu trochę słabszy. Jeśli jesteś entuzjastą basu, powinieneś poszukać systemów z osobnym subwooferem, który również oferujemy w naszej ofercie.
Kombo 42 Power EditionSubwoofer T 8 modelu Kombo 42 BT Power Edition zapewnia głośnikom półkowym dodatkowy bas
Ważne cechy głośnika półkowego

Zanim zdecydujesz się na głośnik podstawkowy, zastanów się, co chcesz z głośnikami zrobić:

Czy potrzebujesz indywidualnych głośników, które możesz podłączyć do istniejących odtwarzaczy CD lub oddzielnych wzmacniaczy?
Szukasz małego zestawu Hi-Fi do słuchania radia i odtwarzania płyt CD?
Czy chcesz zbudować sieć głośnikową obejmującą wiele pomieszczeń i potrzebujesz głośników z łącznością Wi-Fi?
A może korzystasz głównie ze smartfona i usług przesyłania strumieniowego jako wejść audio i dlatego potrzebujesz dobrego głośnika Bluetooth na półkę?

Jeśli nie masz pewności, poszukaj systemu zaprojektowanego do wielu celów, takiego głośnika, który również zapewnia dobre brzmienie basów.

Bas oferowany przez głośniki półkowe nie wepchnie Cię w fotel jak w pełnowymiarowym systemie kina domowego. Ale jeśli przestrzeń jest ograniczona, nawet bez systemu 5.1 z dużymi głośnikami podłogowymi możesz cieszyć się filmami i muzyką z potężnym dźwiękiem, na przykład z Definion 3S, który oferuje zaawansowaną technologię w małej obudowie. Jak znaleźć idealne kolumny podstawkowe?

Dźwięk to jedno, pozycjonowanie to drugie

Kompaktowy głośnik półkowy jest znacznie bardziej elastyczny niż duży głośnik podłogowy. W zależności od tego, do czego go używasz i jak go używasz, możesz ustawić go w stałym miejscu – na przykład na wysokości uszu z sofy – lub możesz go przesunąć i umieścić tam, gdzie jest potrzebny, niezależnie od tego, czy jest w środku. w łazience, aby posłuchać ulubionego audiobooka w wannie lub na balkonie, aby odtworzyć swoją najnowszą playlistę. Lub, ustaw się w bogato zaopatrzonej półce na buty jako akompaniament muzyczny podczas wybierania stroju na co dzień.
Szybka integracja – One S znajduje miejsce niemal wszędzie. Szybka integracja – One S znajduje swoje miejsce niemal wszędzie. Nawet w półce na buty.

  • Oto kilka wskazówek dotyczących pozycjonowania, jak wydobyć jeszcze więcej z tych kompaktowych cudów dźwięku:
  • Głośniki generują wibracje podczas pracy i mają pewien ciężar własny. Zwłaszcza, gdy umieścisz je na jednej półce, upewnij się, że są bezpiecznie zamocowane.
  • Należy również zwrócić uwagę na wymiary głośnika. Nie powinien ciasno pasować do półki, ale powinien mieć za sobą trochę miejsca, aby bas miał wystarczająco dużo miejsca na ekspansję.
  • W przypadku dwuczęściowego systemu głośnikowego głośniki powinny emitować dźwięk bezpośrednio w kierunku słuchacza. W idealnym przypadku pozycja słuchacza i lokalizacja głośników tworzą trójkąt równoramienny.
  • Aby dźwięk był równomiernie rozprowadzany po całym pomieszczeniu, najlepiej ustawić głośniki na wysokości głowy i pod kątem.
  • Oczywiście głośniki powinny być ostatecznie ustawione zgodnie z tym, gdzie jest półka, a nie odwrotnie, więc ustaw i dostosuj swoje półki, jak chcesz i zastanów się, gdzie później umieścić głośniki.

Aktywne i pasywne głośniki podstawkowe

Kolumny podłogowe są również dostępne zarówno w wersji aktywnej, jak i pasywnej. Aktywne głośniki – potrzebują jedynie połączenia z urządzeniem audio (np. przez Wi-Fi lub Bluetooth) i już zapewniają mocny dźwięk w Twoim salonie. Głośniki podstawkowe pasywne – potrzebują dodatkowego wzmacniacza, w przeciwnym razie pozostają ciche. Jak znaleźć idealne kolumny podstawkowe?