Kompletny przewodnik: Jak zbierać wodę deszczową

W dzisiejszych czasach, z powodu braku wody i wysokich kosztów wody, wielu zadaje sobie pytanie: „Czy warto byłoby złapać i wykorzystać deszczówkę spadającą na mój dach”? Jeśli to ty, to trafiłeś we właściwe miejsce. Jednak najpierw musimy zrozumieć, w jaki sposób skonfigurować system zbierania wody deszczowej, aby jak najlepiej go wykorzystać i uniknąć błędów, które mogą marnować czas i pieniądze. Naziemne zbiorniki na deszczówkę są podstawą zbierania wody.

Podstawy zbierania deszczu:

Najpierw porozmawiajmy o podstawowej koncepcji zbierania wody deszczowej. Korzystając z dużej powierzchni naszego dachu, możemy wychwytywać wodę deszczową, która spada na dach za pomocą rynien, i kierować ją przez filtr (aby pozbyć się gruzu i zanieczyszczeń) do zbiornika magazynowego do wykorzystania w razie potrzeby to. Biologiczne oczyszczalnie ścieków potrzebują Także wody deszczowej do prawidłowego funkcjonowania.

Teraz możesz pomyśleć: „Dobrze, świetnie, ale jak mam to ustawić?”. Aby lepiej wyjaśnić ten schemat, poniżej znajdują się 3 proste kroki, aby rozpocząć zbieranie wody deszczowej.

  1. Upewnij się, że Twój dach ma rynny — dzięki temu możesz złapać deszczówkę, gdy spadnie (jeśli nie, będziesz musiał zainstalować rynny lub znaleźć sposób na odprowadzenie wody deszczowej z dachu). Dowiedz się, czy Twój dach sprawdzi się podczas zbierania deszczu.
  2. Upewnij się, że masz pojemnik na wodę — niezależnie od tego, czy masz już jakiś pojemnik na wodę, czy chcesz kupić zbiornik na wodę, bardzo ważne jest, aby upewnić się, że pojemnik jest wystarczająco duży, aby pomieścić ilość wody deszczowej. wyłapywanie w celu uniknięcia przepełnienia. Istnieje szeroki zakres opcji hermetyzacji, w tym pojemniki, beczki 45 galonów, zbiorniki pęcherzowe, zbiorniki metalowe, zbiorniki z tworzywa sztucznego i wiele innych, chociaż zalecamy używanie odpowiedniego zbiornika na wodę z polietylenem spożywczym w celu zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony wody. 
  3. Podłącz zbiornik magazynowy do systemu zlewni — Następnie musisz podłączyć orurowanie, aby skierować wodę z systemu zlewni do zbiornika magazynowego. Szybka uwaga: Niektóre osoby uznały za pomocne dodanie małego odcinka elastycznej rury między zwykłą rurą, której używają, a zbiornikiem na wodę, więc jeśli nastąpi jakiekolwiek przesunięcie ze zbiornikiem, nie spowoduje to pęknięcia rury. Ważne jest, aby włączyć filtrację gdzieś w procesie rurociągów, gdy zaczynasz zbierać wodę deszczową, aby chronić przed owadami, liśćmi i innymi zanieczyszczeniami, które mogą zanieczyścić wodę. Podziemne zbiorniki na deszczówkę mogą zastąpić przyłącze wody do domku w ogrodzie.

Inne wskazówki dotyczące zbierania wody deszczowej, o których powinieneś wiedzieć:

  1. Unikaj wzrostu glonów:  Glony potrzebują światła słonecznego, aby rosnąć, więc aby zapobiec ich rozwojowi , musisz zapobiegać przedostawaniu się światła słonecznego do akwarium. Można to zrobić na kilka różnych sposobów. Owiń swój czołg czarnym plastikiem, pomaluj go na czarno lub użyj czołgu z technologią Light Block™.
  2. Skonfiguruj zawór przelewowy: Zadaniem zaworu przelewowego jest to, aby w przypadku zbyt dużej ilości wody deszczowej w zbiorniku można było skierować nadmiar wody z domu do lepszego miejsca odpływu, zamiast przelewać się z domu. rynny i spływają po ścianie twojego domu. Posiadanie rury wychodzącej z góry pojemnika do przechowywania jest jednym ze sposobów na skonfigurowanie tego.
  3. Mieć dopływ/odpowietrznik powietrza: Celem tego jest zapobieganie ciśnieniu lub ssaniu, gdy woda deszczowa dostaje się do zbiornika poprzez zapewnienie wystarczającego przepływu powietrza. Jednym ze sposobów na to jest odcinek rury, który jest zamontowany pionowo z rury prowadzącej do pojemnika magazynowego.

Mam nadzieję, że ten wpis na blogu pomógł ci odpowiedzieć na pytania dotyczące zbierania wody deszczowej. Czy jest coś jeszcze, czego chciałeś się nauczyć, ale nie znalazłeś tutaj? Zostaw mi komentarz w sekcji poniżej. Chętnie pomogę tam, gdzie mogę.