Kuchnia na wymiar w 2022 roku

Wiele osób, które budują lub wyposażają dom lub mieszkanie, staje przed trudnością w projekcie kuchni na wymiar. Oczywiście każdy ma swoje marzenia i upodobania, ale często jesteśmy ograniczeni budżetem, a kuchnia potrafi dużo kosztować. Gdyby cena kuchni na wymiar była taka sama, jak zestawu gotowych mebli kuchennych, nie byłoby wątpliwości, którą ofertę wybrać. Ale co, jeśli tak nie jest? Czy warto wrzucić trochę pieniędzy i zdecydować się na indywidualny projekt? A może zestaw gotowych mebli z Castoramy spełni nasze potrzeby? Oto pytania, na które spróbujemy odpowiedzieć.

Zalety kuchni na wymiar

Profesjonalnie zaprojektowana i wykonana kuchnia na zamówienie Warszawa, z pewnością przyniesie wiele korzyści. Przede wszystkim taki projekt doskonale dopasowuje się do przestrzeni, dając poczucie przestronności i łatwości użytkowania. Wszystko jest blisko, na wszystko jest miejsce. Po drugie dzięki indywidualnemu projektowi, wykorzystasz trudne miejsca: narożniki, kanty przy oknach, nierówności przy grzejnikach. Dzięki instalacji od podłogi do sufitu możemy wygodnie przechowywać naczynia, garnki i inne akcesoria kuchenne, a zaoszczędzoną przestrzeń wykorzystać np. na duży stół, jeśli sobie tego życzymy. Dodatkowym atutem jest długowieczność i niezawodność przez wiele lat oraz w razie wypadku możliwość wymiany elementu zamiennego. Meble na wymiar Warszawa wykorzystane w kuchni z pewnością pozostaną modne i piękne przez dziesięciolecia.

Jakie są wady kuchni na zamówienie?

Kuchnie na zamówienie, niezależnie od firmy i lokalizacji, mogą sporo kosztować. Średnia kuchnia kosztuje 50-100 tys. zł. I nie mówimy tutaj o materiałach premium. Jeśli chcemy zbudować drewnianą podłogę i piękne drewniane schody, to cena wykończenia zaczyna przewyższać cenę domu. Istotną wadą jest również czas oczekiwania na specjalistę, następnie czas wykonania, a następnie czas montażu. Kolejną dużą wadą jest ryzyko, że stolarz okaże się niezbyt dobrym profesjonalistą lub co gorzej, oszustem. Zabierze pieniądze, nie zrealizuje tego, czego chcemy, nie będzie dokonywał poprawek, nie przyjmie reklamacji, a realizacja będzie słaba. Takich przypadków jest wiele, dlatego warto postawić na sprawdzonych specjalistów, nawet jeśli okaże się to nieco droższe.

Czy wystarczy gotowy zestaw mebli kuchennych Castoramy?

To zależy dla kogo. Wielu ludzi w Warszawie nie stać na meble na wymiar, a jakoś trzeba żyć. Meble łazienkowe na wymiar Warszawa również potrafią kosztować dużo w 2022 roku z powodu wzrostu cen surowców. Kupują więc kuchnie prefabrykowane na przykład w Castoramie i nie narzekają. Cena jest niska, więc nie oczekuje się luksusu od sklejki. Nie będziemy też chcieli robić rodzinnych zdjęć w kuchni, ale przy szafkach takich jak spiżarnie ważne jest, aby móc pomieścić wiele garnków. Pamiętajmy o tym co naprawdę ważne w życiu i niech stan materialny nas nie zasmuca. Jeśli kupujemy kuchnię na zasadzie zastaw się a postaw się lub zapracowujemy się przez lata tracąc relacje z najbliższymi, nie warto tak robić.