O czym pamiętać wybierając fotografa do ślubu

Planując ślub i wesele od razu mamy an liście usług profesjonalnego fotografa, to jasne. Nie będę się tutaj rozpisywał nad tym, ze ślub to ważne wydarzenie, wszyscy to wiemy. Wiemy również, że zdjęcia robione przez ciocię i nastoletnią kuzynkę nie wystarczą.  Fotograf Wrocław podpowiada nam, że para młoda potrzebuje pięknych i profesjonalnych zdjęć w wysokiej rozdzielczości, aby móc je później użyć na zrobienie obrazu na ścianę, aby wykorzystać do albumu, ramek i w social media. Samo zdjęcie nie odgrywa tutaj najważniejszej kwestii, a miłość widoczna na zdjęciu. Dobrze jeśli uczucie trwa i jest widoczne nie tylko na zdjęciach weselnych, ale to temat na inny artykuł.

Czy poradzimy sobie bez profesjonalisty?

Na pewno nie damy zrobić profesjonalnej sesji ślubne bez pomocy profesjonalnego fotografa z dobrym sprzętem. Ciężko będzie nam również bez jego pomocy uzyskać kilka reprezentatywnych zdjęć w dużej rozdzielczości, aby później użyć je do dużego wydruku np. na plakat. Jeżeli planujecie natomiast mały kameralny ślub z weselem po tzw. taniości, wtedy możecie powierzyć te odpowiedzialność rezolutnej osobie z rodziny z pasją do fotografii i lustrzanką. Jest to jednak duża odpowiedzialność i nie można mieć wówczas pretensji za słaby efekt. Często fotograf ma do pomocy asystentkę, która zadba o profesjonalny makijaż ślubny Wrocław, czego nie uda nam się dopilnować korzystając z bezpłatnej pomocy.

Jak znaleźć najlepszego fotografa?

Po pierwsze zacznijmy od ustalenie maksymalnego budżetu i terminu ślubu. Po drugie zróbmy research lokalnych fotografów pod kątem cen, portfolio, opinii oraz polecenia przez znajomych. Wtedy możemy podzwonić i zawęzić tę listę poprzez termin i budżet. Następnie wybierzmy tego, którego zdjęcia i oferta najbardziej nam odpowiada. Wielu fotografów oferuje korzystne pakiety sesji narzeczeńskich, ślubnych, wyjazdowych. Oprócz tego często zdarza im się łączyć usługi z kamerzystami oferując rabat za wzięcie dwóch usług. Nie bójmy się targować i negocjować np. o 10% zniżki za płatność z góry.

Na co zwracajmy uwagę?

Ważny jest określony czas pracy fotografa. Przykładowo fotograf pracujący od 15-22 nie jest tak korzystny jak ten pracujący od 12 do 2 w nocy. Fotograf Wien dla przykładu w ofercie na facebooku ma rozpisane co zawiera pakiet ślubny. Po drugie zwróćmy uwagę na ilość zdjęć retuszowanych oraz jakość sprzętu. Po trzecie patrzmy na doświadczenie ale uważajmy na fotografów, którzy zatrzymali się z obróbką zdjęć w latach 90-tych stosując tandetne cliparty i inne dodatki na zdjęciach.