Rozruszniki samochodowe naprawa Wrocław

Rozruszniki samochodowe to potężne silniki elektryczne, które uruchamiają silnik, gdy przestawisz kluczyk do pozycji włączonej, aby uruchomić samochód. Ten system zawiera silnik z dołączonym elektromagnesem. Zadaniem solenoidu jest przejęcie energii z akumulatora i upewnienie się, że dociera ona do rozrusznika. Dodatkowo popycha bieg rozrusznika do przodu, co powoduje, że koło zębate zazębia się z zębami koła zamachowego w silniku. Naprawa alternatorów Wrocław to oferta dla ciebie jeśli potrzebujesz nowego rozrusznika!

Rozruszniki z czasem się zużywają lub zawodzą. Jednak zazwyczaj mają kilka znaków ostrzegawczych, że są w drodze, a mechanicy mogą cię o nie zapytać, jeśli zabierzesz swój pojazd do warsztatu samochodowego. Twoje odpowiedzi pomogą im zdiagnozować problem. Poniżej wyjaśnimy największe czerwone flagi, że twój starter się psuje.

DZIEWIĘĆ OZNAK NIEUDANEGO ROZRUSZNIKA
Zwykle jest kilka znaków ostrzegawczych, że rozrusznik ulegnie awarii, zanim faktycznie to zrobi. Im lepiej zrozumiesz te problemy, tym łatwiej będzie ci przedstawić je mechanikom, gdy zapytają cię o historię samochodu. Największe znaki to:

TWÓJ POJAZD PRACUJE POWOLI LUB POWOLI
Trudne lub powolne uruchamianie silnika podczas uruchamiania pojazdu jest zwykle pierwszą oznaką, że coś się dzieje z rozrusznikiem. Objawy te mogą wskazywać na problem z silnikiem rozrusznika lub mogą oznaczać coś innego w twoim systemie. Jeśli masz mechanika, sprawdź to od razu, możesz zanegować ilość obrażeń.

TWÓJ POJAZD ODMAWIA URUCHOMIENIA
Naciskasz przycisk start lub przekręcasz kluczyk, a silnik nie chce się uruchomić. Po każdym przekręceniu kluczyka można było słyszeć brzęczenie lub klikanie, albo w ogóle nic. Jeśli tak się stanie, najprawdopodobniej masz problem z kluczową częścią systemu startowego. Twój problem może dotyczyć układu elektrycznego, solenoidu lub samego rozrusznika. Będziesz chciał to naprawić jak najszybciej, ale może to wymagać odholowania do lokalnego warsztatu samochodowego.

TWÓJ SAMOCHÓD URUCHAMIA SIĘ Z PRZERWAMI
Problem z rozrusznikiem, który zdarza się tylko sporadycznie, może być frustrującym i wywołującym niepokój wydarzeniem. To również utrudnia naprawę. Brudne lub luźne okablowanie może być przyczyną problemu. Element elektryczny, taki jak uszkodzony przekaźnik, może spowodować jego awarię i pracę w różnych warunkach. Nawet jeśli zdarza się to rzadko, dobrym pomysłem jest przyjęcie go tak szybko, jak możesz umówić się na wizytę. W końcu będzie gorzej i nie chcesz gdzieś utknąć.

WEWNĘTRZNE ŚWIATŁA PRZYGASAJĄ, GDY PRÓBUJESZ URUCHOMIĆ SAMOCHÓD
Jeśli światła wewnętrzne lub światła na desce rozdzielczej przygasają podczas próby uruchomienia pojazdu, częstą przyczyną jest zwarcie gdzieś w okablowaniu wewnętrznym. Kiedy to nastąpi, rozrusznik próbuje pobrać dodatkową moc. To z kolei opróżnia inne systemy, takie jak twoje światła. Wraz ze ściemniającymi się światłami możesz usłyszeć dźwięk sapania. Może to być oznaką awarii łożyska w silniku, a Twój pojazd wymaga natychmiastowej uwagi.

SŁYCHAĆ ZGRZYTANIE, GDY SAMOCHÓD PRACUJE LUB RUSZA
Słyszenie zgrzytającego dźwięku po przekręceniu kluczyka jest dobrym wskaźnikiem problemu mechanicznego, a nie elektrycznego. Zwykle winowajcami są koła zębate, które łączą się z rozrusznikiem. Te koła zębate mogą nie włączać się tak, jak powinny, lub mogą się zużywać. Rozrusznik mógł poluzować się z mocowań lub mieć problem wewnętrzny. Ten problem może prowadzić do poważniejszych uszkodzeń mechanicznych, jeśli ktoś nie obejrzy go od razu.

SILNIK WYJE LUB WARCZY BEZ ROZRUCHU
Kiedy silnik się nie obraca i słyszysz jęk lub warkot, jest to powszechnie znane jako luzowanie. Rozrusznik nie włącza koła zamachowego pojazdu, a koło zamachowe samo się kręci. Dzieje się tak, gdy występuje problem z mechanizmem, który odłącza się i włącza rozrusznik.

ROZRUSZNIK NADAL DZIAŁA PO URUCHOMIENIU SILNIKA
Kiedy twój silnik odpala, zdejmujesz palec z przycisku start lub zwalniasz kluczyk z pozycji startowej. Gdy to zrobisz, silnik powinien się wyłączyć. Jeśli będzie się powtarzać, będzie brzmiało, jakby nadal próbowało uruchomić samochód. Ten problem zwykle wskazuje, że masz poważny problem w obwodach elektrycznych twojego systemu i może prowadzić do znacznego uszkodzenia innych obszarów, jeśli go nie naprawisz.

CZUJESZ PALĄCY SIĘ ZAPACH LUB WIDZISZ DYM
Twój system startowy zawiera elementy mechaniczne i elektryczne. Z tego powodu wszelkie problemy zwykle dotyczą układu elektrycznego połączonego z przegrzanymi elementami metalowymi. Na tych elementach zwykle znajdują się warstwy smaru. Kiedy tak się stanie, możesz zobaczyć dym i zapach spalonego układu elektrycznego lub oleju.

SYSTEM STARTOWY ZOSTAJE POKRYTY OLEJEM
Możesz znaleźć swój system startowy w dolnej części silnika. Ta część pojazdu jest bardzo gorąca i często zdarza się, że olej silnikowy wycieka do układu rozrusznika. Jeśli tak się stanie, może to drastycznie skrócić żywotność rozrusznika.

CO SIĘ STANIE, JEŚLI NIE NAPRAWISZ USZKODZONEGO ROZRUSZNIKA?
Istnieje kilka rzeczy, które mogą się zdarzyć, jeśli nie poświęcisz czasu na naprawę lub wymianę uszkodzonego rozrusznika. Do największych możliwości należą między innymi:

Uszkodzenie instalacji elektrycznej
Słabe oświetlenie
Uszkodzenie skrzyni biegów lub silnika
Rozładowanie baterii
Pojazd nie chce się uruchomić

Wraz z uszkodzeniem innych systemów i prowadzącym do droższych napraw, awaria rozrusznika może pozostawić Cię na mieliźnie. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest wylądowanie w szczerym polu z samochodem, który się nie przewróci i nie ma możliwości przewiezienia go do garażu. Dlatego ważne jest, aby podjąć kroki w celu rozwiązania problemu i uzyskać profesjonalną pomoc. Jeśli zobaczysz którąś z podanych wyżej wad, sprawdź naszą ofertę naprawa rozruszników Wrocław, i odzyskaj stare wnętrze auta.

CO ZROBIĆ Z PROBLEMAMI STARTOWYMI
Pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić, to oddać samochód do mechanika, aby go zdiagnozował i wykluczył układy ładowania lub przyczyny akumulatora. Niski poziom naładowania baterii może naśladować wiele z tych objawów. Jeśli twój mechanik zauważy wyciek oleju z silnika, będzie musiał to najpierw naprawić, zanim przejdzie do innych napraw.

Podstawową przyczyną problemów będzie najprawdopodobniej rozrusznik, przekaźnik rozrusznika lub elektromagnes. Każdy z tych systemów ma stosunkowo proste naprawy, a Twój pojazd powinien zostać znaleziony po wymianie lub naprawie wadliwych komponentów.

Twoi mechanicy mogą zalecić naprawę pojedynczego komponentu lub części rozrusznika lub mogą polecić zupełnie nowy system. Koszt będzie zależał od części i tego, jak trudno jest dostać się do rozrusznika w celu jego wymiany. Twój warsztat samochodowy powinien być w stanie oszacować, zanim rozpocznie naprawę.

Cokolwiek robisz, nie czekaj, aż się nie powiedzie. Zabierz swój pojazd tak szybko, jak to możliwe, aby zminimalizować uszkodzenia i ponownie uruchomić swój samochód z maksymalną wydajnością.