Stoliki kawowe z marmuru do Twojego salonu

Pewnie zauważyłeś, że w tej chwili lubię marmurowe stoliki kawowe. Od kilku miesięcy staram się kupić „właściwy” i jeden, dość wyjątkowy, prześlizgnął mi się przez palce. Szloch. Nie wiem do końca, o co chodzi w marmurze, co podbiło moje serce. Myślę, że to dlatego, że jest to surowy, naturalny materiał i każdy kawałek jest całkowicie wyjątkowy; jak odcisk palca. Według mnie dobry kawałek marmuru ma silne żyły, które nadają mu charakteru. Musi być idealnie biała w swoim rdzeniu lub szara z jaśniejszymi plamkami. Problem ze znalezieniem stolika jest dwojaki. Nowy jest BARDZO drogi. Szukałem od designerskich marek po dostawców rzemieślniczych, a ty patrzysz na 2000 złotych w zależności od jego wielkości – i chciałem, aby ładny duży egzemplarz był wyrazistym elementem mojej jadalni. Druga sprawa polega na tym, że jeśli znajdziesz używany egzemplarz w dobrym stanie i w rozsądnej cenie, musisz znaleźć sposób na jego odbiór. Dobry marmurowy stół jest bardzo ciężki. Ten, który prawie miałem (jak wyżej) ważył ponad 30 kilogramów! Nie jest to standardowa praca kurierska, ponieważ wymaga kilku osób plus może trochę sprzętu.

Tak więc, wybierając odpowiedni okrągły stolik marmurowy, upewnij się, że jest dla Ciebie odpowiedni i że faktycznie będziesz w stanie go dostarczyć. Oto kilka nowych stołów, które oczywiście nie wiążą się z tym problemem! Cieszyć się.

Porady

 • Niezwykle ważne jest, abyś przeprowadził odpowiednie badania dotyczące rodzaju marmurowego stołu, który faktycznie chcesz, zanim udasz się na rynek, aby go kupić. Pomoże to w znalezieniu niedrogiego marmurowego stołu jadalnego zgodnego z Twoim zmysłem estetycznym.
 • Ważne jest, aby pamiętać, że zakup marmurowego stołu jadalnego wiąże się z wieloma obowiązkami konserwacyjnymi, dlatego ważne jest, aby zachować czujność i poświęcić się, jeśli chodzi o jego pielęgnację. 
 • Każdy rodzaj rozpuszczalnika, nawet woda, jeśli nie jest traktowany przez długi czas, zrujnuje marmurowy stół jadalny, dlatego należy być bardzo uważnym, jeśli chodzi o ich czyszczenie. Sok pomarańczowy, kawa, napoje gazowane, herbata, wino, sok z cytryny to tylko kilka przykładów, które mogą trwale uszkodzić marmur, jeśli wyciek nie zostanie zatarty lub wytarty na czas. Jeśli którykolwiek z wyżej wymienionych rozpuszczalników dostanie się na powierzchnię marmurowych stołów, możesz mieć pewność, że uszkodzenia przez nie spowodowane będą nieodwracalne, dlatego konieczne jest, aby Twój stół był regularnie odkurzany i wycierany, a wszelkie wycieki były czyszczone, gdy tylko się pojawią. aby zminimalizować możliwość plam.
 • Pamiętaj, aby kupić zestaw dobrej jakości podstawek do marmurowego stołu jadalnego, ponieważ będą one stanowić dla niego barierę ochronną. Umieszczenie na tych podstawkach kubków gorącej kawy lub herbaty lub schłodzonej sody lub soku zamiast bezpośredniego umieszczania ich na marmurze zapobiegnie ryzyku wytrawienia lub poplamienia.
 • Jeśli chodzi o czyszczenie, upewnij się, że produkty, które kupujesz do marmurowego stołu jadalnego, są zaprojektowane specjalnie do marmuru. Tania alternatywa, niskiej jakości lub silnie kwaśny środek czyszczący nie tylko przytępi połysk marmurowego stołu, ale na dłuższą metę spowoduje wytrawienie, niszcząc nieskazitelny i nieskazitelny wygląd stołu. Miękka szmatka lub gąbka i gorąca woda to dobry wybór do codziennego czyszczenia, ale cotygodniowe czyszczenie marmurowego stołu jadalnego dobrym środkiem do czyszczenia kamienia. Pamiętaj, aby zawsze wycierać powierzchnię stołu do sucha, ponieważ regularne narażenie na wilgoć może uszkodzić stan każdego kamienia naturalnego.

Marmurowe złote stoliki istnieją od pierwszych stołów, zarezerwowane dla królów, królowych, cesarzy i faraonów z przeszłości; można je teraz znaleźć przy każdej głównej ulicy, zajmując pierwsze miejsce w restauracjach, kawiarniach i barach i jest ku temu dobry powód:

 • Marmur może wyglądać na drogi, ale jest stosunkowo niedrogi w porównaniu z innymi kamieniami naturalnymi (i przez cały okres jego eksploatacji)
 • Łatwy w czyszczeniu, jest trwałym materiałem i ma wysoką odporność na zarysowania i odpryski
 • Właściwości żaroodporne sprawiają, że marmur jest bardziej odporny na uszkodzenia, gdy gorące naczynia są umieszczane bezpośrednio na powierzchni
 • Marmur jest używany od dawna, więc jego właściwości są w pełni zrozumiałe, a trwałość jest bardzo długa, co oznacza, że ​​będziesz musiał rzadziej wymieniać swoje stoły.
 • Stylowy materiał i zawsze na żądanie
 • Konotacje luksusu i jakości nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale na całym świecie.