ZNACZENIE KIOSKÓW SAMOOBSŁUGOWYCH DLA RÓŻNYCH SEKTORÓW DZIAŁALNOŚCI

W dzisiejszych czasach społeczeństwo jest coraz bardziej połączone i spragnione nowych doświadczeń, coraz częściej porównując korzyści i koszty produktów.

Młodsze pokolenia wolą płacić więcej za produkt, ale w zamian domagają się produktów wysokiej jakości, doskonałych usług oraz szybkich i skutecznych odpowiedzi, ceniąc unikalne i spersonalizowane mikrodoświadczenia.

Wraz z tymi wymaganiami pojawia się potrzeba inwestowania w samoobsługowe, praktyczne i autonomiczne rozwiązania , które ułatwiają wszystkie procesy w różnych sektorach działalności.

Kioski samoobsługowe przeznaczone dla każdego sektora biznesowego

Cyfrowe kioski samoobsługowe mogą być skierowane do kilku sektorów działalności, a każdy sektor będzie miał inne i spersonalizowane rozwiązanie.

1. Samoobsługowe kioski dla restauracji

Dzięki kioskom samoobsługowym dla sektora restauracyjnego restauracje mogą oferować swoim klientom szybkie i praktyczne doświadczenia , co może mieć kluczowe znaczenie w momencie wyboru każdego klienta.

W interaktywnych kioskach QSR klienci wybierają, czego chcą, mogą spersonalizować swoje zamówienie, a następnie wprowadzić dane z programu lojalnościowego, jeśli dotyczy danej restauracji.

Po wybraniu zamówienia Klient przystępuje do płatności, mając możliwość wyboru żądanej metody płatności i otrzymuje fakturę z numerem powiązanym z jego zamówieniem .

Dzięki aplikacji mobilnej, zarządzanie frekwencją będzie szybsze i bardziej intuicyjne, ułatwiając i optymalizując zarządzanie frekwencją.

To oprogramowanie wskaże, kiedy zamówienie jest przetwarzane, a następnie gotowe do dostawy, zgodnie z każdym numerem zamówienia.

Po złożeniu zamówienia klient jest automatycznie powiadamiany na monitorze, a jego posiłek może zostać odebrany.

Opcjonalnie, gdy zamówienie jest gotowe, klient może wybrać opcję powiadamiania SMS-em :

  • Klient wybiera usługę, w której chce być obsługiwany;
  • Klient musi następnie podać numer telefonu komórkowego, na który chce otrzymać powiadomienie;
  • Gdy nadejdzie jego kolej na wizytę, klient otrzyma SMS z informacją o konieczności udania się do punktu serwisowego i odebrania zamówienia.

Dzięki temu rozwiązaniu celem jest jeszcze lepsze doświadczenie klienta za pomocą prostszego rozwiązania.

2. Kioski samoobsługowe dla hipermarketów, supermarketów i powierzchni komercyjnych

Dzięki wykorzystaniu kiosków samoobsługowych dla hipermarketów, supermarketów i powierzchni handlowych są w stanie zapewnić klientom jakościową, skuteczną i znacznie szybszą obsługę.

Kioski te mogą mieć kilka funkcji, w tym czytnik kodów kreskowych, czytnik kart, podkładkę do pinów, czytnik NFC, monetę i notatnik, drukarkę, kamerę internetową, telefon, klawiaturę antywandalową i wiele innych funkcji.

Wszystko to zostało opracowane z myślą o klientach, aby zapewnić każdemu jak najlepsze wrażenia, nie zmuszając klientów do czekania, a tym samym zmniejszając kolejki.

3. Samoobsługowe kioski bankowe

Innowacja usług finansowych polega na wirtualizacji obsługi klienta.

Tak więc wraz z rozwojem technologicznym i postępującą wirtualizacją bankowości pojawiły się samoobsługowe kioski bankowe, oferujące szereg usług w jednym terminalu.

Infokioski umożliwiają prezentację znacznie bardziej kompletnej i przyjaznej dla użytkownika platformy wirtualnej, dostarczając jednocześnie licznych komponentów, które znacznie rozszerzają zakres usług.

Oprogramowanie na tej platformie umożliwia klientowi pomoc lub zdalny kontakt z asystentem bankowym, przy czym usługa finansowa jest dostępna i wspierana przez profesjonalistów. Infokioski są jedyne w swoim rodzaju.

4. Kontrola dostępu i sprzedaż biletów

Większość dużych firm transportowych nie rezygnuje z samoobsługowych kiosków, aby zapewnić swoim klientom możliwość zakupu własnych biletów, odprawy i kontynuowania podróży.

Dzięki wykorzystaniu samoobsługowych kiosków multimedialnych firmy te mogą redukować zasoby ludzkie, a tym samym obniżać koszty, zapewniając przede wszystkim jakościową, sprawną, a przede wszystkim znacznie szybszą obsługę swoich klientów.

Również dziś kontrola dostępu do firm, muzeów, stadionów, siłowni, wydarzeń odbywa się w sposób całkowicie autonomiczny przez klientów, poprzez systemy kontroli dostępu i zarządzanie przepływem osób.

W sektorze Transportu Lądowego kioski samoobsługowe dają klientowi możliwość automatycznego nabycia biletów na przejazd lub karnetu. Płatności można dokonać za pomocą czytnika banknotów, monet lub kart kredytowych.

sektorze lotniczym kioski samoobsługowe umożliwiają nie tylko odprawę, ale nawet drukowanie naklejek bagażowych .

W ten sposób agenci mają więcej czasu na zapewnienie pasażerowi bardziej efektywnej i spersonalizowanej obsługi.

5. Samoobsługowe kioski do płatności

Automatyzacja wszystkich procesów zarządzania gotówką, bez umożliwiania dostępu osobom niepowołanym, to jedna z funkcjonalności samoobsługowych kiosków do płatności , która obiecuje poprawę efektywności biznesu, produktywności pracowników i obsługi klienta.

To rozwiązanie płatnicze może być używane w każdym publicznym punkcie sprzedaży, który korzysta z tych samoobsługowych kiosków, umożliwiając różne metody płatności.

Badania wskazują, że firmy korzystające z samoobsługowych kiosków multimedialnych skracają czas oczekiwania o 35%.

Zalety kiosków samoobsługowych 

Oprócz oczywistych korzyści, takich jak redukcja kosztów za pomocą zasobów ludzkich oraz zwiększenie autonomii, szybkości i wydajności w żądaniach klienta, kioski samoobsługowe dodają inne zalety:

  • Klient wydaje więcej pieniędzy na kioski SSK, ponieważ w celu zarejestrowania zamówienia przechodzi przez całe cyfrowe menu i przegląda dostępne produkty, umożliwiając zakup pozycji, o których wcześniej nie pomyślał;
  • Kioski samoobsługowe zmniejszają prawdopodobieństwo błędnych zamówień , ponieważ część procesu wykonuje sam klient;
  • Klient ma możliwość szybkiej zmiany wizualizacji i menu bez związanych z tym kosztów;
  • Ulepszona wizualizacja obrazów menu i tego, co każdy z nich reprezentuje, a także więcej informacji i szczegółów na ich temat;
  • Możliwość wyboru danego klienta , który bez ingerencji może zdecydować się na media cyfrowe;
  • Indywidualizacja dostosowana do każdego klienta.

Sprawdźcie nasze nowoczesne infokioski wewnętrzne. Samoobsługowe multimedia odgrywają więc coraz ważniejszą rolę w autonomii, ponieważ mogą pełnić funkcje, które do tej pory musiałyby być wykonywane przez pracowników firmy.