Znaczenie lamp bakteriobójczych

Aby odpowiedzieć na pytanie, jak działa lampa bakteriobójcza , należy najpierw krótko wyjaśnić promieniowanie UVC. Niszczy łańcuchy DNA i RNA, a tym samym skutecznie je niszczy. To jedna z najlepszych metod dezynfekcji powietrza. Promieniowanie UVC skutecznie usuwa wszelkie wirusy, grzyby, pneumokoki, bakterie i pleśnie. Trzeba jednak uważać, bo to promieniowanie szkodzi również ludziom, dlatego najbezpieczniejsze są lampy wirusobójcze, które posiadają zabezpieczenie przed otwarciem, a ich konstrukcja pozwala na skuteczne i bezpieczne oczyszczanie powietrza. Pandemia pokazała nam wszystkim, że lampy bakteriobójcze sprawdzą się wszędzie: w obiektach użyteczności publicznej, takich jak szkoły, przychodnie, hotele czy restauracje, w biurach, a nawet w domach prywatnych. Są często używane przez lekarzy w szpitalach i innych placówkach medycznych. Mamy w ofercie lampy bakteriobójcze, sprawdź teraz!

Lampy bakteriobójcze mają dwa zastosowania:

Dezynfekcja powietrza – można je stosować w obecności ludzi. Lampy posiadają specjalną osłonę, dzięki której promieniowanie nam nie zaszkodzi.
Dezynfekcja powierzchni – zdejmujemy klosz lampy iw ciągu 15 minut większość bakterii w pomieszczeniu zostaje wyeliminowana.

Czas kompleksowej dezynfekcji pomieszczeń to 2 godziny. Musimy jednak pamiętać o szkodliwości promieniowania UVC. Podczas dezynfekcji powierzchni opuść pomieszczenie. Jeżeli jesteśmy już w temacie dezynfekcji, ozonatory do pomieszczeń to coś właśnie dla ciebie! Jak działają lampy bakteriobójcze? Jako jeden z czołowych producentów oświetlenia , dzięki produkcji lamp ze światłem UV-C, włączyliśmy się w walkę z pandemią i patogenami. Stworzyliśmy bezpieczne lampy, które spełniają wszelkie normy, a przede wszystkim są skuteczne. Działają poprzez przepływ powietrza. Najpierw jest zasysany do wnętrza lampy, następnie naświetlany światłem UV-C i po dezynfekcji jest wtłaczany z powrotem do pomieszczenia. Bakterie i wirusy są skutecznie niszczone. W odpowiedzi na stale rosnące potrzeby rynku stale udoskonalamy nasze produkty. Tworzymy alternatywne wersje . Zgodnie z potrzebami, w naszej ofercie znajdują się przenośne lampy, które można łatwo przenosić i w razie potrzeby posprzątać każde pomieszczenie. Ich zaletą jest przede wszystkim bezpieczeństwo dla ludzi, ekonomia i ekologia. Nie używamy drogich chemikaliów, które szkodzą środowisku i nam, gdy je wdychamy, np. podczas sprzątania. O skuteczności lamp bakteriobójczych przekonasz się wchodząc do szpitali, hoteli czy restauracji. Coraz częściej można je również spotkać w biurowcach, gdzie praca zdalna jest w większości niemożliwa, a pracodawca musi zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom. Jeżeli jesteś zainteresowany zakupami ochronnymi i dezynfekującymi, odwiedź nasz sklep ochrona bhp!