Czy są jakieś dowody na istnienie Boga?

Wiarygodność Biblii jako Słowa Bożego potwierdzają następujące fakty: największa liczba rękopisów w literaturze starożytnej, integralność rękopisów, kompleksowa weryfikacja kanonu biblijnego, historia i kultura Żydów, spójność historyczna, spełnienie się proroctw, mądrość orędzia, ponad 5 miliard sprzedanych egzemplarzy, tłumaczenia na ponad 150 języków i nie tylko.

Metafizyczne dowody na istnienie Boga

Istnieje ogromna lista cudów, które są nie do pojęcia, a które są wynikiem działania Boga. Są to niezbite dowody na istnienie Boga, o którym świat zapomniał.

Bóg uzdrawia i uzdrawia dzisiaj. Wielu chrześcijan chodzi do kościołów i na ulice świata, modli się za chorych, aw rezultacie bezpośrednio otrzymuje zdrowie w wyniku swojej modlitwy. (Bóg ma też inne sposoby uzdrawiania.) Jest to bardzo oczywista demonstracja działań Boga, którą możesz przeczytać i zobaczyć, świadectwa pacjentów, dowody medyczne itp. Jeśli szukasz chrześcijan, którzy modlą się za chorych, są obecni. W kościołach protestanckich praktyka rozpowszechniania Biblii (i innej literatury) bez wątpienia zapewni ci możliwość bycia świadkiem lub doświadczenia cudownego uzdrowienia innych. Bóg przywraca do zdrowia chorych, zarówno fizycznie, jak i psychicznie, oraz uzależnionych.

Wiele osób ma problemy duchowe, które objawiają się depresją, myślami samobójczymi, nerwicami, problemami rodzinnymi, klątwami rzuconymi na rodzinę, problemami psychicznymi, kontrolą demoniczną, duchami, głosami i innymi nieprzyjemnymi zjawiskami. Egzorcyzmy, wypędzanie demonów, są częścią wiary chrześcijańskiej i są łatwo dostępne.

Liczne świadectwa zajścia w ciążę, donoszenia ciąży i szczęśliwych porodów, które z medycznego punktu widzenia nie powinny mieć miejsca to następne dowody na istnienie Boga.

Zdolność mówienia wieloma językami jest wspomniana w Biblii kilka razy, kiedy ludzie otrzymali nadprzyrodzony dar języków, najczęstszym znakiem był zjawiska, które nazywamy chrzest Duchem Świętym. Wielu naśladowców Chrystusa dzisiaj również posiada tę zdolność.

Wiedza o Bożym przebaczeniu grzechów w wyniku pokuty jest dość oczywista i wielu chrześcijan to potwierdza. Doznania spokoju, wolności i poczucia ulgi od ciężaru są bardzo widoczne. Dotyczy to również zanurzenia w wodzie.

Inne nadprzyrodzone cuda, boskie objawienia: dar proroczy, sny i wizje, bezpośrednia komunikacja z Bogiem, światło, nadprzyrodzony pokój, radość itp.

Zjawiska duchowe

Oczywiście każdy z nas słyszał o tajemniczych zjawiskach związanych z duchowością, magią i innymi zjawiskami okultystycznymi. Świat duchowy jako całość jest znaczącym dowodem istnienia Boga.

Przykłady okultyzmu: wróżbiarstwo, jasnowidzenie, proroctwo, przywoływanie duchów, hipnoza, pozacielesne, opętane domy, różnego rodzaju transy, klątwy, voodoo i inne.

Inne zjawiska nadprzyrodzone: wyciszenie w Duchu Świętym, śmierć kliniczna. Przedmioty i miejsca, które mają niewyjaśnione właściwości, Genesis. Życie apostołów i naśladowców Jezusa (prawdziwie wierzących) charakteryzuje się mnóstwem świadectw o Bożym działaniu, cudach, objawieniach i dobroczynnych skutkach. Książki, filmy chrześcijańskie i liczne świadectwa są dostępne w Internecie iw kościołach, które omawiają ten temat. Wszystko, co musisz zrobić, to zacząć szukać.

Zobacz także: pomoc duchowa