Papier pakowy i inne materiały do pakowania

Papier pakowy

Brązowy papier pakowy to jeden z najbardziej wszechstronnych i elastycznych rodzajów wypełnienia opakowań. Możesz łatwo zgrać go na arkusze o dowolnym rozmiarze lub zgnieść, aby dopasować go do potrzeb. Papier Kraft ma również tę zaletę, że można go całkowicie poddać recyklingowi. Wytworzenie papieru siarczanowego wymaga mniej środków chemicznych niż wytworzenie produktów z białego papieru bielonego. Jako bonus możesz zaopatrzyć się w papier pakowy wykonany z papieru z recyklingu. Sklep z produktami do pakowania to odpowiedź na Twoje poszukiwania odpowiednich produktów.

Poduszki powietrzne

Poduszki powietrzne to wypełnione powietrzem plastikowe worki, które są coraz powszechniejszym rodzajem wypełnienia. Są jedną z najlżejszych form wypełnienia do opakowań eCommerce. Jeśli martwisz się wagą przesyłki i potrzebujesz dużo wypełnienia, poduszki powietrzne mogą być najtańszym wyborem. W pewnych okolicznościach można je poddać recyklingowi, ale można się założyć, że większość z nich trafi na wysypisko śmieci.

Pakowanie orzeszków

Orzeszki ziemne są klasycznym wypełnieniem, ale mogą być brudne i frustrujące podczas pracy lub odbierania. Oryginalne orzeszki styropianowe są lekkie jak piórko – ale to część problemu. Mają tendencję do uciekania z pudełka i odpływania. Może to powodować problemy zarówno po stronie pakującej, jak i odbierającej. Styropian nie nadaje się do recyklingu, a wiele miast i stanów zakazało używania styropianowych orzeszków ziemnych .

Opakowania orzeszków ziemnych ze skrobi kukurydzianej są dużo bardziej ekologiczne i łatwiejsze do utylizacji. Można je nawet kompostować lub rozpuszczać w wodzie. Jednak poszczególne orzeszki ziemne nadal mają tendencję do unoszenia się. Większość klientów uważa, że ​​każdy rodzaj pakowania orzeszków ziemnych jest uciążliwy. Zastanów się dobrze, czy zamierzasz ich użyć.

Folia bąbelkowa

Folia bąbelkowa świetnie nadaje się do owijania delikatnych przedmiotów. Fajnie jest też przebijać bąbelki. Twoi klienci mogą rozważyć wypełnienie folii bąbelkowej jako bonusowy smakołyk, a nie tylko opakowanie. Od 2019 r. zaczęto zwiększać lokalne wysiłki w zakresie recyklingu, które obejmują wsparcie recyklingu folii bąbelkowej. Być może warto powiedzieć swoim klientom, że wiele punktów zbiórki plastikowych torebek do recyklingu będzie teraz przyjmować również folię bąbelkową, dając klientowi szansę na delektowanie się popem, a następnie wyrzucenie go w bezpieczny, ekologiczny sposób.

Okład piankowy

Folia piankowa to alternatywa dla folii bąbelkowej do owijania delikatnych produktów. Fakt, że jest cienka, lekka i łatwa w obróbce, sprawia, że ​​folia piankowa jest atrakcyjna. Niestety ten produkt nie nadaje się do recyklingu i może powodować problemy środowiskowe. Na szczęście innowacje w wypełnieniu dają doskonałe zielone alternatywy.

Rozdrobniona tektura

Wypełniacze do paczek z rozdrobnionego kartonu to świetny sposób na jednoczesne przetwarzanie i owijanie. Wszystko czego potrzebujesz to maszyna, która zamienia stary karton w arkusze przypominające harmonijkę. Arkusze te można bezpiecznie owijać wokół delikatnych przedmiotów, aby chronić je podczas transportu. Ten wybór jest ostatecznym rozwiązaniem w zakresie ekologicznych opakowań. Po stronie odbiorcy klienci mogą łatwo usunąć i poddać recyklingowi.