Wanny wolnostojące – jak wybrać tę idealną?

Wanny wolnostojące zdecydowanie wracają do łask w aranżacjach współczesnych łazienek. Takie rozwiązanie prezentuje się bardzo elegancko, wręcz luksusowo. Wanna wolnostojąca może stać się głównym, mocnym, przyciągającym wzrok akcentem w łazience, wyrażającym charakter i styl całego pomieszczenia .

Wanna wolnostojąca – o czym warto pamiętać?

Jeśli marzysz o pięknej wannie wolnostojącej w swojej łazience, musisz pamiętać o kilku rzeczach. W przypadku tego niezwykle luksusowego i estetycznego rozwiązania ogromną rolę odgrywa dbałość o higienę i porządek. Aby wanna była prawdziwą ozdobą pomieszczenia, powinna zawsze lśnić nieskazitelną czystością. Wanna wolnostojąca daje nam lepszy dostęp i możliwość dokładnego oczyszczenia całej powierzchni niż wanna do zabudowy. Jednocześnie jednak wybierając wannę wolnostojącą trzeba liczyć się z tym, że jej zewnętrzna powierzchnia jest bardziej narażona na uszkodzenia i zarysowania. Niewątpliwie jednak dobór odpowiedniego modelu, gwarantującego wysoki poziom wykonania i najwyższej jakości materiał, wyeliminuje takie ryzyko.

Jaka powinna być wanna wolnostojąca?

Z uwagi na to, że wanna wolnostojąca jest zazwyczaj najbardziej wyeksponowanym i przyciągającym wzrok elementem łazienki, warto dobrze przemyśleć jej wybór. Wybierz rozwiązania, które zachwycają niezwykłą linią i wysoką jakością wykonania. Klasyczna biel i elegancka prostota sprawdzają się i pasują do wszelkich pomysłów aranżacyjnych. Zwróć uwagę na materiał, z którego wykonana jest Twoja wanna. Naturalne surowce w postaci odlewu mineralnego są wyjątkowej klasy i wyglądają bardzo luksusowo. Ważną cechą wanien z odlewu mineralnego, oprócz niezwykłej estetyki, jest również doskonała trwałość i łatwość czyszczenia.

Czy wanny wolnostojące nadają się tylko do przestronnych łazienek?

Może marzy Ci się wanna wolnostojąca, ale Twoja łazienka nie jest zbyt przestronna? Mniejsze gabaryty pomieszczenia nie wykluczają możliwości zorganizowania w nim takiego wyposażenia. Często wystarczy dokładnie zastanowić się nad lokalizacją wanny. Może zadziała, jeśli ustawisz go lekko pod kątem lub użyjesz skosów? Jeśli Twoja łazienka jest naprawdę bardzo mała i nie pozwala na zmieszczenie się w niej wanny, możesz rozważyć dość awangardowe rozwiązanie, które zaczęło zyskiwać na popularności – umieszczenie w sypialni wanny wolnostojącej.