Odkrywanie różnych rodzajów folii stretch

Owijanie stretchem jest jednym z najczęstszych narzędzi do łączenia produktów do transportu. Jednak to, że paleta jest zapakowana i wygląda dobrze gołym okiem, nie oznacza, że ​​jest dobrze zapakowana, sprawnie czy co najważniejsze… BEZPIECZNIE. Gdy zanegowane zostanie prawidłowe owijanie folią stretch, mogą pojawić się problemy podczas transportu. W zależności od powagi problemu Twoja firma może mieć nadszarpniętą reputację i potencjalne awarie bezpieczeństwa.

Poniżej zapoznamy się z różnymi rodzajami folii stretch, abyś mógł podjąć świadomą decyzję, która z nich jest najlepsza dla Twoich konkretnych zastosowań i potrzeb.

Co to jest folia stretch?

Folia stretch lub folia stretch to niezwykle elastyczna folia plastikowa, którą naciąga się wokół różnych produktów (takich jak palety pudeł) w celu wysyłki i transportu. Elastyczny powrót lub rozciągliwość folii zabezpiecza produkty i zapewnia ich ścisłe wiązanie. Jest często wdrażany przy scalaniu różnych produktów, ale może być również wykorzystany do pakowania wiązek małych przedmiotów. Folia stretch ściśle przylega do siebie i jest używana w milionach firm na całym świecie.

Rodzaje folii stretch

Istnieje wiele różnych rodzajów folii stretch. Poniżej znajdziesz listę każdego typu. Pod listą przeanalizujemy możliwości każdego filmu, jego powszechne zastosowania i różne cechy dynamiczne. Możesz chcieć robić notatki tutaj, ponieważ jest dużo informacji do przetrawienia.

 • Rozciąganie maszyny
 • Obsada rozciąganie
 • Rozdmuchiwane rozciąganie
 • Wstępne rozciąganie
 • Odcinek do belowania siana
 • Rozciąganie dłoni
 • Rozciąganie kolorów
 • Rozciąganie UVI
 • Rozciąganie VCI
 • Wentylowany odcinek
 • Wzmocniony odcinek
 • Nie czepiaj się rozciągania

Folie stretch maszynowe

Folia stretch maszynowa została stworzona z myślą o zastosowaniu w maszynie do owijania stretchem. Folia ta ma przewagę nad sobą na różne sposoby, w tym między innymi: szybsze i bardziej wydajne pakowanie, mniejsze wydatki na materiały, większe bezpieczeństwo i lepsze zabezpieczenie ładunku . Istnieje kilka rodzajów folii stretch maszynowej: folia stretch maszynowa odlewana, folia rozdmuchiwana maszynowa oraz folie wstępnie rozciągnięte.

Folia stretch odlewana

Folia stretch wylewana jest wytwarzana poprzez zastosowanie kompleksowej operacji produkcyjnej zwanej ekstruzją wylewaną. To działanie nakazuje ciągłe wbijanie termoplastycznego podłoża w płaską matrycę i na schłodzoną rolkę. Grubość folii zależy od tego, jak szybko rolka odlewnicza odciąga tworzywo sztuczne od matrycy. Ta obróbka sprawia, że ​​folie wylewane charakteryzują się doskonałą przejrzystością, umożliwiając użytkownikom końcowym obserwację owiniętych przedmiotów. Folia ta łatwiej się rozciąga dzięki wyrównaniu cząsteczek podczas ich wytłaczania.

Folia stretch wylewana jest wyjątkowo cicha podczas wyjmowania z rolki i dość łatwo ją rozciągać. Folia stretch wylewana zapewnia również dwustronne przyleganie, co zapewnia owiniętemu produktowi możliwość pozostania mocno owiniętego podczas transportu.

Chociaż folia stretch wylewana ma wiele fantastycznych właściwości, takich jak tańszy koszt niż folia rozdmuchiwana, nie jest ona w stanie wytrzymać folii rozdmuchiwanej, jeśli chodzi o utrzymanie wytrzymałości lub ochronę przed rozdarciem. Folia stretch wylewana jest generalnie zdolna do rozciągania z łatwością, ale nie ma tak silnej pamięci rozciągania jak niektóre inne folie.

Sprawdź ofertę na montaż klimatyzacji Wrocław oraz zbiorniki na deszczówkę.